Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Ropa opět sráží americké akcie. Spadlo i nakousnuté jablko

Předposlední den tohoto roku neskončil pro americké akcie nijak valně. Všechny hlavní indexy totiž zůstaly ve ztrátě. Hlavní kompozitní S&P500 klesl o -0,72 %, aby tak zakončil na 2063,4 bodech. Dow Jones se propadl o -0,66 %, což odpovídá 17 603,9 bodů. Technologický Nasdaq odepsal -0,85 %, čímž se zastavil na 5065,9 bodech.

Indexy stahovaly především akcie energetických společností, které se propadly pod vahou poklesu ropy. Jak Brent, tak i WTI dnes odepsaly více jak 3 %. Na vině je dlouhodobý trend převisu nabídky nad poptávkou, ale rovněž data změny zásob ropy z USA. Očekáván byl pokles o 2,5 milionů barelů, ovšem realita ukázala nárůst o 2,6 milionů.

Z konkrétních titulů, které skončily v červených číslech, je možné jmenovat Apple. Ten zatížila především obava ze slabší poptávky po iPhonech.

Objem obchodů na akciovém trhu je s blížícím se koncem roku velmi nízký. V příštích dnech tedy nelze očekávat žádnou velkou aktivitu, a to i přesto, že obchodní hodiny zůstávají zítra stejné. Zavřeno bude až na Nový rok.

 

 

Newsletter