Sázka na Philip Morris ČR: Růst výroby, vyší zisk i dividenda

Analytici Komerční banky potvrdili nákupní doporučení pro akcie tabákového titulu Philip Morris ČR a vzhůru zamířili s cílovou cenou – nově říkají 13.500 korun. Důvody? Růst výroby, tedy růst ziskovosti a v budoucnu vyšší dividenda, tvrdí analytický tým KB. Na pražské burze se akcie tabáku přitom nyní obchodují nad 12.200 korunami a jako jeden z mála titulů tabák v dnešním výprodeji mnoho neztratil.

„Za zvýšením cílové ceny stojí především pokles bezrizikové míry, z fundamentálních faktorů se pak jedná o navýšení využití výrobní kapacity a s tím související vyšší ziskovost v budoucích letech a potažmo vyšší dividenda,“ uvádí analytik Komerční banky Miroslav Frayer. „Našemu nákupnímu doporučení hraje do karet i atraktivnější ocenění vůči trhu a nadprůměrný dividendový výnos. Naopak sektor jako takový sužuje přísná regulace a v dlouhodobém horizontu jsme ponechali naše očekávání klesajících provozních marží a ziskovosti. Nepříznivou roli by měl sehrát i přesun kuřáků k alternativám cigaret,“ dodává Frayer.

Z letošního zisku odhaduje analytik KB dividendu tabáku ve výši 960 korun na akcii. To by znamenalo růst o 40 korun oproti dividendě, vyplacené za loňský rok. Očekávaný pokles marží je důvodem, proč Frayer v dalších dvou letech čeká nižší dividendu, stojící na nižším celkovém zisku tuzemského tabákového lídra. „V dalších letech ji odhadujeme na vyšších úrovních oproti naší předcházející predikci. Dividendový výnos by měl zůstat v následujících pěti letech velmi slušný, v průměru jej odhadujeme na úrovni převyšující 6 %, v delším období by pak měl setrvat nad hranicí 4 %. Očekávaný dividendový výnos v příštím roce by měl dosáhnout 7 %,“ shrnuje Frayer s tím, že ocenění banky odpovídá 14x očekávaného zisku v letošním roce a 18,1x průměrného zisku v období let 2016 až 2015.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter