Skupina KKCG se s partnery uchází o vstup na turecký trh loterií

Konsorcium vedené skupinou KKCG, které zahrnuje partnery GTECH a Emma Capital, dnes oficiálně oznámilo zájem účastnit se privatizace licence k provozování turecké národní loterie Milli Piyango.

Skupina KKCG vlastní v ČR loterijní společnost Sazka, společně s Emma Capital a dalšími investory drží kontrolní podíl v řecké loterii OPAP. Skupina GTECH je jedním z největších provozovatelů loterií a loterijních terminálů na světě.

Konsorcium současně uvažuje o rozšíření o silného tureckého partnera s cílem zvýšení znalostí lokálního trhu. Provoz turecké národní loterie považuje za „velmi zajímavou investiční příležitost zejména díky vysokému potenciálu pro růst a expanzi loterijních her na tureckém trhu“ a je připraveno významně investovat do modernizace stávajících her a rozšíření distribuční sítě, uvedl šéf investic KKCG Pavel Šaroch.

Konsorcium s obratem z loterijní činnosti přes sedm miliard dolarů ročně a provozováním přes 400 tisíc loterijních terminálů splňuje kritéria pro účast v této privatizaci.  

Newsletter