Sociální sítě bodují. Twitter i LinkedIn hravě nad odhady

Provozovatel sociální sítě Twitter zveřejnil výsledky za poslední čtvrtinu loňského roku, jimiž hravě překonal odhady. Od růstu akcií v aftermarketu až o 9 % neodrazuje ani slabší než očekávaný výhled.

Twitter ve čtvrtém kvartálu vydělal v přepočtu na akcii 12 centů, což je dvojnásobek odhadovaného zisku. Tržby meziročně vzrostly o 97 procent na 479 mil. dolarů a o zhruba 26 mil. dolarů překonaly očekávání. Firma zároveň zveřejnila výhled pro současné čtvrtletí i celý rok – pro 1Q by měly tržby dosáhnout 440 až 450 mil. dolarů, přičemž očekávání trhu je na horní hranici výhledu firmy. Celoroční tržby Twitter čeká v rozmezí 2,3 až 2,35 mld. USD.

Twitter, který má sídlo v kalifornském San Francisku, zahájil provoz v roce 2006. Firma měla ke konci roku 288 milionů aktivních měsíčních uživatelů, jejichž počet tak meziročně narostl o pětinu. Údaj je nicméně mírným zklamáním, analytici očekávali v průměru o 4 mil. vyšší. Pomalý nárůst uživatelů od začátku zklamal investory a akcie firmy za poslední rok klesly o 36 procent. Včera firma oznámila, že v Indii otevře výzkumné centrum.

Tweetovat budeme na Google

ZipDial – Klíčový návrat do minulosti pro Twitter?

Kvartální čísla odhalila také profesní sociální síť LinkedIn a i v tomto případě spustila v poobchodní fázi silný růst dosahující 7 %. Čistý zisk sice meziročně klesl z 3,78 mil. USD na 3,1 mil. USD, v přepočtu na akcii a po očištění však hodnotou 61 centů hravě překonal konsensus 53 centů. Tržby vzrostly z 447 na 643 mil. USD a přesáhly očekávání 617,4 mil. USD. Celoroční výhled společnosti pro zisk je 2,95 USD (odhad trhu je 2,74 USD na akcii).

Newsletter