Société Générale proti zbytku Wall Street

V rámci všech možných predikcí a výhledů, které jsme pro rok 2015 zveřejnili, nebyla ani jedna čistě „medvědí“. Všechny banky z Wall Street hýří optimismem a očekávají, že akciový index S&P 500 skončí minimálně na úrovni 2100 bodů.

Rok 2015 bez „medvědů“

Stratégové: Rok 2015 bude k americkým akciím štědrý

Server Business Insider dnes zveřejnil výhled první banky, která optimismus všech ostatních už nesdílí. Touto bankou je francouzská Société Générale, která předpokládá, že S&P 500 nakonec skončí poklesem o 1 %. „Od roku 1875 jsme nikdy nebyli svědky toho, že by index S&P rostl sedm kalendářních roků po sobě, tudíž ten osmý je z našeho pohledu pravděpodobně nereálný“, prohlásil Roland Kaloyan, investiční stratég banky. „Předpokládáme, že S&P 500 zakončí rok 2015 mírným poklesem s tím, jak bude americký dolar nadále posilovat společně s novým cyklem utahování politik, který vyrovná současný silný růst HDP.“

2015 pohledem BlackRock

Optimističtěji se Kaloyan pak dívá na vývoj v Asii a Evropě. Akciové indexy by měly růst především v Hong Kongu, Japonsku a v několika evropských zemích včetně Španělska.

2015: na co vsadit a čemu se vyhnout

Newsletter