Soros chce, aby peníze vydělávaly. Vsadil proto na banky

Soros Fund Management spravující prostředky muže, který porazil Bank of England, rozjel novou vlnu akciových investic. George Soros, byť možná ne přímo sám, v posledním čtvrtletí minulého roku vsadil hlavně na velké americké banky.

Podle pravidelně zveřejňované dokumentace zainvestoval Sorosův fond celkem 14,9 milionů dolarů do banky Goldman Sachs a dále pak 3,9 milionů dolarů do Bank of America. Nejde však o největší sázky. Prvenství totiž patří call opci navazující na fond S&P Select Sector SPDR Fund – Financial Sector, který se zaměřuje výhradně na finanční společnosti v rámci širšího indexu S&P. Celková investice do opce činila 72,6 milionů dolarů.

Soros a boj za lidská práva: Verze „Irsko a hypotéky“

Soros není v tomto směru ničím výjimečným. Mnoho investorů se rovněž zaměřilo na investice do finančních akcií, které v podstatě rostou už od vyhlášení výsledku amerických prezidentských voleb ze začátku listopadu, a to díky vidině omezení regulací sektoru a avizované změně amerického daňového systému.

Pravdou je, že známý investor a filantrop nejen nakupoval, ale rovněž i prodával. Během posledních třech měsíců minulého roku se například zbavil všech držených akcií společnosti Procter & Gamble.

Ups! „Fat finger“ prozradil Sorosovy pozice na short

Newsletter