Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Společný podnik ArcelorMittalu a polské energetiky zahrne i česká aktiva

Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal a polská energetická společnost Tauron založí společný podnik pro výrobu elektřiny a tepla v Polsku a České republice. Jeho součástí bude i jeden energetický závod ArcelorMittalu v Ostravě, uvedla polská firma.

Obě společnosti v rámci dohody vytvoří ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku podnik Tameh Holding, v němž bude mít každá strana po 50 procentech. Patřit do něj budou dvě elektrárny Tauronu ZW Nowa a Elektrownia Blachownia a dva kogenerační závody Arceloru – jeden v Krakově a druhý v Ostravě, sdělil Tauron podle agentury Reuters.

ArcelorMittal je jedním z předních zákazníků Tauronu a dohoda by měla podle polské firmy posílit vzájemnou spolupráci. O kapitálovém propojení se Tauron ve svém sdělení nezmínil.

ArcelorMittal Ostrava je předním českým výrobcem oceli. Roční kapacita jeho výroby je tři miliony tun oceli a zhruba polovinu produkce podnik vyváží do více než 40 zemí světa.

Newsletter