Startup World Cup & Summit přiveze designéra Muskovy Tesly

Hledat nové talenty, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem, propojovat startupovou scénu a odhalovat odborné i laické veřejnosti to, jak startupy mění svět, je cílem chystané konference Startup World Cup & Summit (SWCS). Přiveze designéra Muskovy Tesly S a nadějným startupům z 15+ zemí nabídne investice až do výše 35 milionů korun.

Mezi potvrzenými hosty konference je český designér Otto Fabri, který se v posledních letech podílel na stavbě nejmodernějších elektromobilů současnosti. Otto dříve pracoval na designu Muskovy Tesly Model S, v současné době působí ve Faraday Future – firmě, která nedávno představila elektrický supersport FF 91. Organizátoři již nyní jednají s řadou hvězdných hostů, mentorů a speakerů z celého světa. Osobnosti budou postupně odhalovány na sociálních sítích a webových stránkách konference www.swcsummit.com, kde zároveň probíhá také prodej vstupenek.

Konference vznikla spojením dvou nejvýznamnějších startupových akcí posledních let – Startup World Cup 2017 a Startup Summit. SWCS nabídne celodenní konferenci a mezinárodní kolo soutěže, ve které se soutěží o investici v hodnotě jednoho milionu dolarů. Akce se koná 17. října v paláci Lucerna.

„Spojením těchto dvou akcí věříme, že vytváříme nejvýznamnější akci pro startupy v regionu Střední Evropy. Ambicí je změnit Lucernu na jeden den na startupové centrum, které přiláká nejnadějnější projekty minimálně z patnácti států, špičkové investory, zástupce fondů a také studenty,“ říká spolupořadatelka Radka Horáková, CMO inkubátoru UP21. Ta stála také za konferenci Startup World Cup 2017, která se konala letos v únoru v paláci Žofín.

„Naším cílem, stejně jako v minulých letech, je propojovat celou startupovou scénu, nově i napříč zeměmi. Ambicí je vytvořit festival spojující soutěž, inspirativní přednášky a moderní technologie pod jednou střechou. Spojení nejúspěšnějších konferencí posledních let je tak pro nás logickým krokem, jenž nám pomůže v naší misi, kterou je udělat z Prahy nejvýznamnější startupové město v regionu,“ říká spoluorganizátor a CEO Air Ventures Václav Pavlečka.

Program akce bude poskládaný z několika na sobě nezávislých bloků. Ve Velkém sále Lucerny bude probíhat hlavní část programu s názvem „Inspiration Zone“, ve kterém vystoupí hlavní hosté konference, stejně tak zde bude probíhat regionální kolo celosvětové soutěže Startup World Cup 2018. Startup, který tu v konkurenci projektů z 15+ států získá nejvíce bodů od odborné poroty, postoupí do finálové kola v americkém Silicon Valley, kde se bude hrát o investici ve výši jednoho milionu dolarů.

Zároveň tři nejlepší startupy v regionálním kole získají možnost dostat až 200 tisíc dolarů na crowdfundingové platformě Fundlift. Kromě hlavního programu budou připraveny mentorské stoly s významnými českými, ale i zahraničními investory a startupisty.

Druhý sál v Lucerna music baru s názvem „Interactive zone“ se bude věnovat především příběhům startupů, ale i jejich vzestupům a pádům. Pro startupy pak bude připravena speciální „Trial Pitch Zóna“, kde si mohou vyzkoušet prezentovat za zavřenými dveřmi svůj business model před ostřílenými investory. Startupy získají cenný feedback, ale především virtuální peníze pro svou firmu – ve smyslu Dnu D nebo Shark Tank. Startup, který získá od investorů nejvíce virtuálních peněz, dostane možnost účastnit se finále a soutěžit o cestu do Sillicon Valley.

„Z přihlášených startupů vybereme TOP 50. Z nich devět nejlepších postoupí přímo do regionálního finále soutěže. Zbylých 41 startupů získá možnost prezentovat před investory v Trial Pitch Zóně, kde jeden z nich získá divokou kartu do finálové desítky,“ vysvětluje princip soutěže Radka Horáková, CMO spolupořadatele UP21.

Newsletter