Strašidlo brexitu dál obchází Wall Street

Americké akciové trhy zahájily nový týden poklesem. Investoři na Wall Street netrpělivě vyhlížejí středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed) a také příští čtvrtek, kdy budou Britové rozhodovat o setrvání či odchodu z Evropské unie. Událostí dne bylo oznámení, že Microsoft kupuje profesní sociální síť LinkedIn.

Nejnovější průzkum k brexitu, který zveřejnil deník Guardian, ukázal, že zastánci odchodu zaznamenali zisky před těmi, kteří chtějí zůstat v EU.

Dow Jonesův úzký index bluechips, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil o 0,74 procenta na 17 732,48 bodu. Největší ztráty postihly akcie Microsoftu, které ztratily 2,60 procenta.  Softwarová společnost Microsoft kupuje profesní sociální síť LinkedIn. Cena transakce je 26,2 miliardy dolarů, celkem 196 dolarů na akcii. Akcie LinkedIn naopak uzavřely se ziskem 47 procent.

Širší index S&P 500 odepsal 0,81 procenta na 2079,06 bodu, do červených čísel index táhl materiální sektor, zpevnily pouze utility. Největší ztráty postihly index technologického trhu Nasdaq, který uzavřel na 4848,44 bodu se ztrátou 0, 94 procenta.

Špatné údaje o květnové tvorbě pracovních míst v USA z počátku měsíce výrazně srazily pravděpodobnost, že Fed by k dalšímu zvýšení sazeb mohl přikročit už tento týden, případně v červenci. Podle společnosti Eastspring Investments můžou dokonce znamenat snížení úrokových sazeb. „Jsem přesvědčen o tom, že Fed sazby rozhodně nezvýší. Další krok může být totiž spíš snížení sazeb,“ řekl televizi CNBC Nicholas Ferres, investiční ředitel Eastspring Investment.

Newsletter