Svět za volantem Tesly, na který nemusíte sáhnout

Všechny nové automobily od amerického výrobce elektrických vozů Tesla Motors budou vybaveny soustavou technických zařízení, která po přidání softwaru umožní jízdu bez zásahu řidiče, oznámil už v říjnu šéf automobilky Elon Musk. Teď Tesla zveřejnila vylepšeného autopilota a video, se kterým jej můžete zažít. Projeďte se!

Tesla usiluje o to, aby z mnoha konkurentů byla první, která bude mít na silnicích samořízené vozy, až je bude možné běžně používat.

Vozy Model S a Model X se již vyrábějí s novým hardwarem, který zahrnuje osm kamer, 12 senzorů a radar. Tento balík bude stát navíc 8000 dolarů. Nový softwarový systém pro autonomní jízdu firma stále ještě testuje, ve videu výše je ale ochutnávka, jak samořízení Tesly v praxi vypadá.

Tesla už loni do svých vozů zavedla systém Autopilot s jednou kamerou, který umožňuje uplatňovat některé funkce autonomní jízdy, jako například automatické brzdění. Firma chce tento systém na dosavadních modelech dál vylepšovat, do nových automobilů jej však dávat nebude a dá přednost novému systému.

Musk novinářům řekl, že do konce příštího roku bude vůz jeho firmy schopen ujet trasu z Los Angeles do New Yorku bez jediného zásahu řidiče. Konkurenční automobilky očekávají, že budou mít systémy pro jízdu bez řidiče připraveny zhruba do konce desetiletí.

Newsletter