Time Warner vzkazuje: Bez Murdocha bude lépe

Mediální společnost Time Warner, majitel televizního kanálu HBO, filmového studia Warner Bros a především největší akcionář skupiny CETV, do jejíhož portfolia spadá tuzemská TV Nova, dnes představenými kvartálními výsledky překonal trhem nastavenou laťku.

Čistý zisk bez minoritních podílů a přepočtený na akcii vzrostl na 1,22 dolaru z 1,01 dolaru před rokem, po očištění o náklady restrukturalizace a jednorázové daňové dopady pak firma vydělala 97 centů na akcii, ve srovnání s konsensem 94 centů. Time Warner zaznamenal 3procentní nárůst tržeb na 6,24 mld. USD, čímž nabídl mírně příjemné překvapení, když analytici v průměru předpovídali 6,16 mld. USD.

Akcie TW v premarketu reagují růstem o více než 4 %.

Skupina pod vedením Jeffa Bewkese dnes dává najevo, že srpnové odstoupení Ruperta Murdocha od plánu převzetí TW jí nijak neuškodilo – naopak. TW v létě odmítla původní nabídku 21st Century Fox znějící na 80 mld. dolarů, na což Murdoch reagoval rozhodnutím o převzetí dále neusilovat. Bewkes uvedl, že jeho růstový plán určený pro nezávislou, samostatnou skupinu bude zdrojem tvorby větší hodnoty, než by tomu bylo v případě přechodu pod křídla Murdochovy mediální říše.

Murdoch vyvěsil bílý prapor, Time Warner už nechce. Akcie přes lepší výsledky -13 %

Signálem toho může být i zvýšení výhledu – firma čeká letos růst upraveného zisku na horní hranici rozmezí 10 až 20 procent, zatímco dříve spoléhala na spodní hranici tohoto rozpětí. Na říjnové konferenci Bewkes nabídl odhad zisku na úrovni 6 USD/akcii pro rok 2016 a 8 USD/akcii pro rok 2018.

Společnost minulý měsíc oznámila rozhodnutí rozšířit vysílání původně kabelové televizní stanice HBO i na službu online vysílání, a to od příštího roku. To znamená konkurenční tlak na video-službu Netflix a mohlo by zároveň přimět více zákazníků rušit předplatné na kabelové vysílání. Firma se hodlá více zaměřit na užší spolupráci mezi jednotlivými divizemi.

Po vyčlenění některých aktiv včetně Time Warner Cable, AOL a Time Inc., jde firma cestou snižování nákladů. Do konce listopadu hodlá propustit celkem 10 procent zaměstnanců, z toho většinu z divize HBO.

Skupina 21st Century Fox včera po závěru amerického obchodování uvedla, že její čistý zisk v prvním čtvrtletí fiskálního roku klesl na 1,04 mld. USD (47c/akcii) z 1,26 mld. USD (54c/akcii) před rokem, zatímco tržby se zvýšily o 12 % na 7,89 mld. USD. Titul včera zakončil seanci se ztrátou 3 % na 33,33 USD.

Newsletter