Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Trhy budou na úvod týdne hledat směr, ČEZ může být pod tlakem

Český trh by měl otevřít beze změn či mírně v negativním teritoriu. ČEZ by měl oslabit po zprávě, že od roku 2015 uzavře svou elektrárnu ve Varně, protože se s místní vládou nedohodl na financování modernizace elektrárny. Banky by měly obchodovat bez větších změn, ale pravděpodobně by ke konci dne mohlo dojít k vybírání zisků. Komerční banka zveřejní výsledky ve čtvrtek 6. listopadu před otevřením trhu a trh očekává čistý zisk 3,1 mld. korun.

ČEZ odstaví uhelnou elektrárnu v Bulharsku. Nesplňuje kritéria

Futures na evropské indexy se také pohybují okolo nuly, takže Evropa bude po ránu také hledat směr. Pravděpodobně uvidíme ropné, těžební firmy v červených číslech, neboť silný americký dolar tlačí většinu strategických komodit do záporu.

Objemy budou spíše slabší, investoři budou čekat na makrodata v USA, kde je dnes na programu především předstihový ukazatel v průmyslu ISM. 

Newsletter