Trhy budou vyčkávat americké HDP a Fed. CETV ve ztátě při růstu tržeb, NWR dál jedná s věřiteli

Pražská burza by dnes měla otvírat bez výraznějších změn. Investoři budou vyčkávat na odpolední data ze zámoří týkající se vývoje americké ekonomiky za 2Q (první odhad, čekají se +3 % v přepočtu na celý rok) a také večerní zasedání Fedu. Ten by měl dnes přistoupit k dalšímu kolu snížení programu odkupu aktiv a to v předpokládané výši 10 mld. USD na zbývajících 25 mld. USD.

ČNB srážející korunu a další třaskaviny tohoto týdne

Evropské indexy by měly otvírat do záporných hodnot. Na trhu vládne menší nervozita z nově přijatých sankcích ze strany EU a USA vůči Rusku.

Korigovat včerejší růst níže by tak na lokálním trhu měli bankovní zástupci. Také ČEZ bude mít velký problém s případným překonáním 600 Kč mety a tak lze předpokládat spíše pokles k 595 Kč.

NWR oznámila, že na konci srpna bude jednat s věřiteli o podpoře plánu restrukturalizace a to zvlášť zajištěné a nezajištěné emise. CETV oznámila své kvartální výsledky: za 2Q výnosy 204,9 mil. USD (meziročně nárůst o 17 %), provozní zisk OIBDA 41,6 mil. USD (meziročně 5,2násobek) a čistou ztrátu na akcii 0,36 USD oproti ztrátě 0,34 USD ve 2Q13.

NWR stále chybí podpora části věřitelů záchrannému plánu. Sejde se s nimi na konci srpna

Newsletter