Na trhy se vrátila averze k riziku. Evropské akcie padají, stejně tak i futures amerických. Evropské výnosy rostou, americké klesají na delším konci výnosové křivky. Dolar se proti euru obchoduje bez jasnějšího směru na úrovni otevírací ceny. Procyklické měny slábnou, měny regionu, mimo zlotý, také.

Trhy budou vyčkávat americké HDP a Fed. CETV ve ztátě při růstu tržeb, NWR dál jedná s věřiteli

Pražská burza by dnes měla otvírat bez výraznějších změn. Investoři budou vyčkávat na odpolední data ze zámoří týkající se vývoje americké ekonomiky za 2Q (první odhad, čekají se +3 % v přepočtu na celý rok) a také večerní zasedání Fedu. Ten by měl dnes přistoupit k dalšímu kolu snížení programu odkupu aktiv a to v předpokládané výši 10 mld. USD na zbývajících 25 mld. USD.

ČNB srážející korunu a další třaskaviny tohoto týdne

Evropské indexy by měly otvírat do záporných hodnot. Na trhu vládne menší nervozita z nově přijatých sankcích ze strany EU a USA vůči Rusku.

Korigovat včerejší růst níže by tak na lokálním trhu měli bankovní zástupci. Také ČEZ bude mít velký problém s případným překonáním 600 Kč mety a tak lze předpokládat spíše pokles k 595 Kč.

NWR oznámila, že na konci srpna bude jednat s věřiteli o podpoře plánu restrukturalizace a to zvlášť zajištěné a nezajištěné emise. CETV oznámila své kvartální výsledky: za 2Q výnosy 204,9 mil. USD (meziročně nárůst o 17 %), provozní zisk OIBDA 41,6 mil. USD (meziročně 5,2násobek) a čistou ztrátu na akcii 0,36 USD oproti ztrátě 0,34 USD ve 2Q13.

NWR stále chybí podpora části věřitelů záchrannému plánu. Sejde se s nimi na konci srpna

Newsletter