Trhy v Evropě růst v zámoří nenadchl, v Praze vrcholí výsledková sezóna

Po včerejším dalším rekordu na Wall Street, kde index S&P 500 uzavřel nad 2000bodovou úrovní, dnes evropské trhy prošly seancí bez evidentních impulsů k pohybu jedním či druhým směrem. Německý DAX uzavřel s bilancí -0,19 %, zatímco mírně rostly britský FTSE100 0,12 % a francouzský CAC40 0,04 %. Americké indexy aktuálně obchodují na zelené nule.

Optimismus z pátečního projevu šéfa ECB dnes korigoval německý ministr financí Wolfgang Schäuble, podle něhož by si trhy Draghiho zmínku o vůli v případě potřeby podpořit ekonomiku zásadnějšími opatřeními neměly interpretovat jako bezprostřední oznámení blížícího se spuštění QE.

Vlažné obchodování dnes předvedla tuzemská burza, index PX zakončil s nevýraznou bilancí -0,07 %. Tížily ho akcie Komerční banky, které uzavřely se ztrátou třetiny procenta na 4.850 Kč, a pojišťovny VIG se ztrátou 0,9 % na 1.035 Kč. Erste naopak zpevňovala na 550 Kč.

Akcie skupiny Pivovary Lobkowicz Group, která dnes poprvé v roli burzovního hráče zveřejnila kvartální čísla, ponechaly report bez větší reakce a zpevnily na 174 Kč. Jeho vyznění bylo z pohledu růstu provozní ziskovosti i tržeb pozitivní. Zítra před otevřením trhu výsledky zveřejní společnosti Pegas a Fortuna. 

Newsletter