Tři sta milionů „éček“ pro FinTech

Banka ING nedávno ohlásila spuštění ING Ventures. Jedná se o fond v hodnotě 300 milionů eur, který bude použit na investice do fintechu. Aby urychlilo vývoj inovací, což je jednou ze strategických priorit banky, bude ING Ventures rozšiřovat v následujících čtyřech letech již existující portfolio investic.  

ING dle svých slov považuje partnerství s fintechy a investici do nich za klíčový element své strategie inovací. Provedlo již několik vlastních inovací, ale skenování vnějšího světa pro řešení, která pomáhají vytvářet odlišné služby pro zákazníky, bylo vždy součástí přístupu banky.

ING Ventures by mělo stavět na úspěších, které za poslední tři roky přineslo celosvětově 115 strategických partnerství s fintech společnostmi a investice do nich. Fond bude součástí  ING’s Chief Innovation Office a bude kompletně financován zevnitř samotnou bankou. Během toho, co si bude osvojovat investiční metody a vedení portfolií na základě struktur venture kapitalistů, nebude cílem dosáhnout „pouhého“ finančního zisku.

Fond se zaměří na startupy a firmy, které již nabyly určitou tržní sílu. Společnosti, do kterých bude investovat, budou obecně (ale ne výhradně) fintechy fungující ve státech, ve kterých má zastoupení i ING nebo do kterých má v plánu expandovat.

Zde je vyjádření Benoita Legranda, globálního ředitele fintechu v ING, který byl také jmenován výkonným ředitelem ING Ventures:

 „ING je velmi aktivní v budování strategických partnerství a v investování do fintech společností, které pomáhají umožňovat našim zákazníkům být o krok napřed jak v životě, tak v podnikání. Zjistili jsme, že to funguje velmi dobře. Naše současné spolupráce vyústily v produktech a službách, které usnadňují každodenní životy zákazníků. A protože vidíme, že změny ve vnějším prostředí přicházejí stále rychleji a rychleji, musíme i my předvídat a také zrychlit naše tempo. Zavedení tohoto fondu je dalším krokem ING, jak využít digitální revoluci jako možnost růstu. Také ale pomůže bance stát se platformou pro finanční potřeby a součástí jiných platforem.“

Newsletter