Tržby Avastu v roce 2018 vzrostly po očištění kurz. rozdílů y/y o 8,3 %

Firma Avast plc, jedna z nejúspěšnějších českých technologických firem, dnes spolu s dceřinými společnostmi oznámila finanční výsledky za rok 2018. Tržby očištěné o vliv kurzových rozdílů a ukončených činností vzrostly meziročně o 8,3 %, respektive o 9,5 % při přepočtu aktuálními kurzy měn na 811,5 milionů USD. Očištěný ukazatel EBITDA narostl meziročně o 6,7 % na 447,7 milionů USD; očištěná EBITDA marže zaznamenala nárůst na 54,1 % (o 33 p.b.).

Očištěný zředěný ukazatel zisku na jednu akcii (EPS) zůstává u Avastu stabilní ve výši 0,28 USD. Navrhovaná výše dividendy za období od 15. května 2018 do 31. prosince 2018 činí 8,6 centů na akcii, což je v souladu s oznámeními během IPO. V listopadu dosáhl Avast milníku 12 milionů zákazníků platících za  PC produkty.

„S potěšením oznamuji úspěšný rok pro Avast. V souladu s očekáváními předvedla firma silný finanční výkon. Očištěné výnosy skupiny Avast vzrostly o 8,3 % na srovnatelné základně, díky zejména dvoucifernému růstu segmentu Consumer Desktop. Rovněž jsme udrželi vysokou úroveň ziskovosti při očištěné EBITDA marži na 54,1 % za celý rok.Při pohledu do budoucna jsme přesvědčeni, že nás čeká další dobrý rok. Dynamika trhu nadále podporuje výhled pro strategii růstu firmy. Za celý rok 2019 očekáváme, že výnosy Avastu očištěné o vliv kurzových rozdílů a ukončených činnosti porostou ve vyšších jednotkách procent a EBITDA marže bude stabilní,“ uvedl CEO Avastu Vince Steckler, který firmu opouští.

Newsletter