TV Nova (CETV) postaví podzimní program víc na vlastní tvorbě

Dřívější start seriálu Ulice, který se na obrazovkách objeví už 18. srpna, patří k novinkám, na které spoléhá TV Nova ve svém podzimním programu. Příznivci seriálů Doktoři z Počátků se stejně jako diváci Ordinace v růžové zahradě 2 dočkají vysílání dvou epizod týdně. Program počítá i s premiérovou čtvrtou řadou Kriminálky Anděl a novým hudebním pořadem Chart Show. Domácí produkci doplní tuzemské a zahraniční filmy a premiérové seriály, prezentoval dnes Christoph Mainusch, jednatel a generální ředitel skupiny Nova.

„Z výsledků první poloviny letošního roku je zřejmé, že diváci oceňují naši vlastní produkci, v čele s Televizními novinami a seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2. Ty budeme divákům i na podzim přinášet ve stejný čas, na který byli doposud zvyklí. U dalšího oblíbeného seriálu Doktoři z Počátků jsme se rozhodli zvýšit počet epizod a pro diváky připravujeme každý týden dva nové díly,“ uvedl Mainusch.

Nova v pololetí zůstala nejsledovanější televizní skupinou, a to v obou hlavních cílových kategoriích. Druhá příčka patřila stanicím České televize a třetí místo obsadila skupina Prima. Vyplývá to údajů sledovanosti ATO Mediaresearch, V širší cílové skupině diváků starších 15 let Nova obhájila těsné prvenství před Českou televizí. Zatímco komerční televize vykázala podíl 31,78 procenta, u veřejnoprávní ČT to bylo 31,17 procenta diváků. V obou případech šlo o meziroční zlepšení o zhruba procentní bod.

Program Novy má dál oživit nová relace Vaření s Láďou Hruškou. Ve zpravodajství se moderátorka Markéta Fialová nově představí nejen v Televizních novinách, ale navíc bude diváky provázet publicistickým pořadem Střepiny.

Páteční večery na TV Nova budou patřit kombinaci českých pohádek a zahraničních filmů, na obrazovkách se objeví například Čertova nevěsta, Kouzla králů nebo Hugo a jeho velký objev. Soboty nabídnou divákům klasické a premiérové české filmy jako Babovřesky, Donšajni, Příběh kmotra, Kameňák a řada dalších. Na své si přijdou také příznivci kriminálních seriálů, kromě čtvrté řady Kriminálky Anděl jsou pro ně připraveny nové série Mentalisty, Kriminálky Las Vegas a Námořní vyšetřovací služby.

Skupina Nova do vlastní produkce investuje více než v předchozím roce. V postprodukci jsou nové řady Výměny manželek, Policie Modrava a Expozitury, které budou nasazeny v roce 2015. Skupina Nova bude pokračovat v aktivitách na internetu, kde má zpravodajský portál TN.cz, videoportál Nova Plus a videotéku VOYO. Program nabídnou i sesterské kanály Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka.

Newsletter