Asijské obchodování přineslo mírné tlaky na silnější dolar. Dolarový index se obchoduje těsně pod hranicí 90,5 bodů, euro proti dolaru kolem úrovně 1,2130 EURUUSD. Měny regionu vykazují tlaky na oslabení. Koruna by v případě jejich pokračování mohla během dne atakovat 26,20 za euro.

TV Nova (CETV) postaví podzimní program víc na vlastní tvorbě

Dřívější start seriálu Ulice, který se na obrazovkách objeví už 18. srpna, patří k novinkám, na které spoléhá TV Nova ve svém podzimním programu. Příznivci seriálů Doktoři z Počátků se stejně jako diváci Ordinace v růžové zahradě 2 dočkají vysílání dvou epizod týdně. Program počítá i s premiérovou čtvrtou řadou Kriminálky Anděl a novým hudebním pořadem Chart Show. Domácí produkci doplní tuzemské a zahraniční filmy a premiérové seriály, prezentoval dnes Christoph Mainusch, jednatel a generální ředitel skupiny Nova.

„Z výsledků první poloviny letošního roku je zřejmé, že diváci oceňují naši vlastní produkci, v čele s Televizními novinami a seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2. Ty budeme divákům i na podzim přinášet ve stejný čas, na který byli doposud zvyklí. U dalšího oblíbeného seriálu Doktoři z Počátků jsme se rozhodli zvýšit počet epizod a pro diváky připravujeme každý týden dva nové díly,“ uvedl Mainusch.

Nova v pololetí zůstala nejsledovanější televizní skupinou, a to v obou hlavních cílových kategoriích. Druhá příčka patřila stanicím České televize a třetí místo obsadila skupina Prima. Vyplývá to údajů sledovanosti ATO Mediaresearch, V širší cílové skupině diváků starších 15 let Nova obhájila těsné prvenství před Českou televizí. Zatímco komerční televize vykázala podíl 31,78 procenta, u veřejnoprávní ČT to bylo 31,17 procenta diváků. V obou případech šlo o meziroční zlepšení o zhruba procentní bod.

Program Novy má dál oživit nová relace Vaření s Láďou Hruškou. Ve zpravodajství se moderátorka Markéta Fialová nově představí nejen v Televizních novinách, ale navíc bude diváky provázet publicistickým pořadem Střepiny.

Páteční večery na TV Nova budou patřit kombinaci českých pohádek a zahraničních filmů, na obrazovkách se objeví například Čertova nevěsta, Kouzla králů nebo Hugo a jeho velký objev. Soboty nabídnou divákům klasické a premiérové české filmy jako Babovřesky, Donšajni, Příběh kmotra, Kameňák a řada dalších. Na své si přijdou také příznivci kriminálních seriálů, kromě čtvrté řady Kriminálky Anděl jsou pro ně připraveny nové série Mentalisty, Kriminálky Las Vegas a Námořní vyšetřovací služby.

Skupina Nova do vlastní produkce investuje více než v předchozím roce. V postprodukci jsou nové řady Výměny manželek, Policie Modrava a Expozitury, které budou nasazeny v roce 2015. Skupina Nova bude pokračovat v aktivitách na internetu, kde má zpravodajský portál TN.cz, videoportál Nova Plus a videotéku VOYO. Program nabídnou i sesterské kanály Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka.

Newsletter