Asijské obchodování se neslo ve znamení mírných tlaků na silnější dolar. Dolarový index se tak odrazil od hranice 90 bodů, euro se proti dolaru posunulo směrem k 1,2160 EURUSD. Tlaky na silnější dolar lehce reflektují i měny regionu, u nichž dnes ráno pozorujeme tendenci mírně oslabovat.

Twisto vstoupilo do Polska. S ING spustilo plat. bránu, cílí na 50tis. klientů

Peněžní aplikace Twisto spustila ve spolupráci s polskou ING Bank Śląski unikátní platební bránu pro e-shopy s názvem iMoje, čímž oficiálně vstoupilo na polský trh. Brána iMoje v sobě kombinuje vedle možnosti platby kartou a převodem také příležitost platit jedním kliknutím – Twistem.

Princip  platby Twisto je totožný s tím v České republice, jedná se o pohodlnou odloženou platbu, kdy e-shop získává peníze ihned a zákazník Twistu platí až po vyzkoušení a v případě spokojenosti. K expanzi na polský trh značně pomohlo nedávné získání strategických investorů. V letošním roce chce Twisto v Polsku získat prvních 50 000 klientů.

První transakce proběhla počátkem července. Společným plánem Twisto a ING Bank Śląski je v rámci následujících pěti let získat až deset procent polského online trhu a do konce roku být integrovaní ve vyšších desítkách e-shopů.

Newsletter