Ups! „Fat finger“ prozradil Sorosovy pozice na short

Jak se zdá, lidská chyba, klidně můžeme použít i termín „fat finger“, způsobila něco, co George Soros možná nechtěl. Podle agentury Bloomberg totiž došlo na nechtěné zveřejnění „short“ pozic známého investora sahajících až do roku 2012.

Celá kauza se týká dánského finančního regulátora, který zveřejnil pozice spekulující na pokles vybraných firem dosahující 0,2 až 0,5 % jejich akcií. Běžně úřad zveřejňuje pouze takové sázky, které činí více jak půlprocentního podílu všech emitovaných akcií zvolené firmy.

A o které společnosti se jednalo? Muž, který porazil Bank of England, vsadil například na pokles titulů dánského bankovního sektoru, konkrétně na ING Groep NV. Pozice byla otevřena v červnu, poté navýšena na celkem 0,3 % emitovaných akcií banky a v červenci nakonec uzavřena. Jak Soros, tak i dánský úřad a banka ING ovšem odmítli uniklá data komentovat.

Zruinoval Bank of England: Osm hříchů George Sorose

Soros patří do stejné investiční „skupiny“ jako Warren Buffett. Oba jsou intenzivně sledováni ostatními investory, a to nejen díky tomu, že jejich tipy se obvykle vyplácí, ale především pro sílu jejich investic. Jakmile tedy sází Buffett či Soros, trh už jen díky jejich krédu jde jejich směrem.

Příkladem může být německá Deutsche Bank, u které byl v červnu minulého roku registrován propad akcí, a to z důvodu zveřejnění informace o tom, že titul shortuje právě Soros.

Čas inkasovat zisky. Soros zavelel: „Prodej!“

Newsletter