V Praze se rozevírají nůžky. Další vrchol KB proti propadu Erste

Nálada na burze v Praze zůstává smíšená a přes na první pohled neutrální celkový dojem, kdy index PX zakončil den s mírnou ztrátou  -0,15 %, se pod pokličkou rozevírají pomyslné nůžky na jednotlivých titulech. Kolísavost cen se tento týden na jednotlivých akciích poměrně zvýšila a dnešní den nebyl výjimkou. Objem obchodů zůstává na svých průměrných hodnotách a dnes dosáhl hodnoty přes 700 mil. korun.

Nejobchodovanějším titulem se dnes staly akcie ČEZu, které drží svůj moment korekce ztrát z minulého týdne a při pokračujícím uvolnění prodejního tlaku a přílivu peněz přidal silných 1,6 %. Akcie tak následuje zisky sektoru v Evropě a opět se vydala na svou růstovou trajektorii. Dnešním silným závěrem se tak přiblížila blíž svému letošnímu maximu úrovni 630 Kč. Komerční banka patřila opět k tahounům dne a rozšířila svá závěrečná maxima na novou hranici 5.629 Kč a připsala si 0,52 %. Nutno zmínit, že vyšší zisky z průběhu dne akcie neudržela a je patrný moment unavení vzhledem k růstu akcie. U obou titulů je patrný dobrý nákupní moment, podpořen páteční rebalancí indexů, která dodá ještě zajímavou kolísavost.

Souboj čtvrtletí a výhra českých akcií v baťovském stylu

Rakouská Erste, která započala svou korekci již včerejším dnem a šla proti ostatním titulům, dnes navázala na své ztráty. Dynamika prodejů se dnes umocnila prolomením hranice 22,6 EUR, tj. minima z března, a v jednu chvíli ztrácela téměř 4 %, kdy se pravděpodobně aktivovaly i stop-loss objednávky hráčů na trhu. Den zakončila výše od svých denních minim se ztrátou -1,9 %, ale celková pachuť z prolomení důležitých technických hladin trvá. Na trhu ve Vídni byl mimo jiné zmíněn i strach ze stále stejné situace v Řecku jako možný důvod pohybu a averze k riziku. Za zmínku dne stojí i propad akcií O2 pod hranici 200 Kč a ukončení krátkodobého výletu, kdy se potvrzuje averze držet cenný papír na těchto úrovních z důvodu nejisté budoucnosti i přes vysoký dividendový výnos.

Newsletter