Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

V Praze zůstali v převaze kupci, ČEZu prospěl konec kvartálu

Český trh zavřel se ziskem 0,23 %, za růstu všech hlavních emisí. ČEZ i přes pokles sektoru utilit v Evropě přidal 0,38 %, zatímco Komerční banka i Erste Bank připsaly také mírné zisky 0,2 % resp. 0,6 %. Nejvíce poskočily akcie O2, které nakonec zakončily den se ziskem 1,64 %.

Z celkového zobchodovaného objemu téměř 940 mil. korun zajistil více než polovinu ČEZ, kde se soustředila silná poptávka na úrovni 625 korun, a protože se zde střetly dvě zájmové strany, tak to vyústilo v objem 918 milionů kusů akcií. V závěrečné aukci se také objevilo několik kupců, kteří vyhnali před koncem čtvrtletí ceny výše, aby si vylepšili svá portfolia.

Okolní trhy dnes spíše oslabovaly, nejvíce pak maďarské akcie, kde se po současné silné rally vybíraly zisky. Index BUX nakonec spadl o 1,8 % vlivem výrazných poklesů akcií Richter Gedeon -3,4 % a MOL -2,1 %. Polské akcie dnes zavřely bez výraznějších změn, když poklesy v sektoru ropy a těžby surovin vyvážily růstem okolo 1,5 % bankovní tituly.

Newsletter