Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

V USA se v dubnu prodalo nejvíc nových domů od ledna 2008

AKTUALIZOVÁNO – Prodeje nových domů v USA rostly v dubnu meziměsíčně o 16,6 procenta na 619 tisíc. Je to nejvyšší číslo od ledna 2008 a zároveň největší procentuální nárůst od ledna 1992, oznámilo dnes ministerstvo obchodu, které zároveň revidovalo březnový údaj na 531 tisíc prodaných nových bytů.

Analytici dle agentury Bloomberg počítali s dubnovým nárůstem na 523 tisíc. Prodeje nových domů jsou v měsíčním srovnání volatilní. Výrazný dubnový nárůst tak zřejmě značně nadsazuje sílu trhu s bydlením.

I tak dubnová čísla výrazně předčila průměr letošního prvního čtvrtletí, který je 531 667 bytů. Prodeje se zvýšily ve třech regionech, ale klesly na americkém středozápadě.

Mediánová cena domu se meziročně zvýšila o 9,7 procento na rekordních 321 100 dolarů. Důvodem je hlavně pokles nabídky.

Trh s bydlením se opírá o trh práce. Začínají růst mzdy a náklady na hypotéky jsou stále velmi nízké. Překážkou dalšího růstu je ale nedostatek nemovitostí určených k prodeji a také fakt, že ceny nemovitostí rostly rychleji než mzdy, což vytlačuje některé prvokupce.

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter