Vegetariáni zbrojí proti Bank of England

Stát se vegetariánem je individuální rozhodnutí, které se týká pouze a jen konkrétního člověka. Někteří ho však berou jakožto poslání, jež je nutné šířit dál do společnosti. S takovými lidmi není mnohdy radno přijít do křížku. Své o tom ví například Bank of England…

Britská centrální banka se podle agentury Bloomberg stala terčem hněvu více jak 14 tisíc rozzlobených vegetariánů, kteří svůj nesouhlas s činností měnové autority dali najevo online peticí. Pokud však čekáte, že zbrojí proti programu kvantitativního uvolňování či proti nízkým úrokovým sazbám, jste na omylu. Vadí jim totiž do pohybu nově uvedená plastová pětilibrovka, která dle informací obsahuje zvířecí tuk.

Nová bankovka je v oběhu od letošního září a je vytištěna na polymeru, tedy tenké plastové fólii, která je mnohem čistější, silnější, bezpečnější a její životnost může být oproti klasickému papíru až o pět let delší. Pravdou je, že výše zmiňovaný polymer obsahuje stopy loje, který pochází ze zvířecího tuku a je běžně využíván při výrobě svíček a mýdel. A přesně to vegetariánům vadí.

Zatímco tak „zelení lidé“ šílí, Bank of England zůstává naprosto v klidu. I přes existenci petice, jejíž dopad zůstane i nadále pravděpodobně bez jakékoliv oficiální odezvy, totiž banka plánuje emisi dalších bankovek vyrobených ze stejných látek, a to tentokrát v nominální hodnotě 10 a 20 liber do roku 2020.

Big Short vol. 2? „Jste v h****u“, říká Steve Eisman

Newsletter