Visa chce z auta udělat kreditku

Visa by chtěla z osobního automobilu udělat platební platformu. Autem by šlo zaplatit stejně jako chytrým telefonem nebo tradiční kreditní kartou. Společnost předvedla koncept této aplikace na Mobile World Congress v Barceloně. Podle něj budou moci řidiči zaplatit automobilem například za pohonné hmoty nebo za parkovné, aniž by museli opustit vozidlo.

Visa se na tvorbě aplikace, která by byla dostupná přes palubní desku vozidla, spojila s Hondou. Aplikace dokáže řidiči říct, kde je cena paliva nejnižší. Pomocí ní můžete zaplatit skrz přístrojovou desku nejen za palivo, ale také za další věci zakoupené na benzinové pumpě.

 

Jedná se o revoluci na trhu práce? V letech 2012 – 2015 vydělávalo prostřednictvím webových aplikací, jako je Uber či Airbnb až 10,3 milionu Američanů. Lákala by Vás taková práce?

Posted by Roklen24 on Sunday, 21 February 2016

 

Pomocí obdobné aplikace bude možné platit také za parkování, aniž by řidič zaplatil více, než by musel. Visa se pro tyto účely spojila s ParkWhiz.

Visa, spolu s dalšími společnostmi, sází na velký potenciál takzvaných „připojených“ vozů. Podle výzkumu firmy Gartner jich bude v roce 2020 na pozemních komunikacích odhadem čtvrt miliardy. Přes palubní desku tak bude možné provádět stále větší počet věcí a Visa doufá, že platby budou jednou z nich.

Blíží se v Česku doba bezhotovostní?

„Transformace vozu v platební platformu není tak vzdálená, jak si někteří mohou myslet. Udělali jsme v této oblasti od prvního nápadu velký pokrok,“ poznamenal Jim McCarthy, výkonný viceprezident inovací a strategického partnerství ve Vise. „Spolupráce s Hondou nás přibližuje komerční realitě, což poskytuje skvělé příležitosti pro každého, kdo hraje jakoukoliv roli v oblasti plateb a automobilových ekosystémů.“

Není to poprvé, co Visa testovala platební platformu v automobilu. Loni se spojila s Pizza Hut, když chtěla ukázat, jak lidé prostřednictvím svého automobilu mohou zaplatit za pizzu. Společnost se v současné době chystá testovat platební platformu na palivo v severní Kalifornii a platformu pro parkování v New Yorku. Testování začne ještě letos na jaře a trvat bude po dobu tří měsíců, poznamenala Visa.

Newsletter