Vrchol financování kybernetické bezpečnosti

Rok 2014 bývá označován jako rok hackerů. Podle studie společnosti Gemalto se počet případů prolomení bezpečnosti vyšplhal na více jak jednu miliardu, což meziročně odpovídá téměř 80% nárůstu. Zasaženy byly i známé světové společnosti, jako je Sony, JP Morgan, eBAy či Home Depot. V souvislosti s tímto faktem se razantně zvýšila i nervozita podniků, což se projevilo především v objemu investic do oblasti kybernetického zabezpečení.

2014 – Rok hackerů?

Podle informací serveru Financial Times se za první čtvrtletí letošního roku vyšplhal objem investic do startupů zabývajících se kybernetickou bezpečností až na 1,02 miliardy dolarů, což v porovnání s 540 miliony z předchozího roku odpovídá téměř 90% nárůstu. Za celý rok 2014 se pak tyto investice vyšplhaly na 2,3 miliardy dolarů. Pokud se tento trend udrží, dá se předpokládat, že rok 2015 bude pro kyberspolečnosti historicky rekordní.

Velké venture capital firmy jako je Andreessen Horowitz či Kleiner Perkins začaly hromadně navyšovat své rozpočty určené na ochranu vlastních dat a systémů. Dle informací od Sama Hamadeha, výkonného ředitele datové společnosti PrivCo, byl tento přesun výdajů v rámci jednotlivých podniků podpořen hodně tím, jak se čím dál tím více k práci používají smartphony. Právě jejich zabezpečení se stalo pro většinu společností prioritou číslo jedno.

„V rámci kybernetického zabezpečení putuje nejvíce financí právě do segmentu mobilní bezpečnosti,“ řekl pro Financial Times Hamadeh. „Kyberútoky se totiž z osobních počítačů přesunuly na smartphony, ze kterých lze získat nejen přístupová hesla, emaily či sms, ale především je možné odposlouchávat konkrétní hovory.“

Z hlediska investic bude pro venture capital podniky nejdůležitější nadcházející RSA konference, která se bude konat příští týden v americkém San Francisku. Jedná o světově největší akci se zaměřením na problematiku kybernetické bezpečnosti. Celkově se očekává, že se počet investic bude i nadále zvyšovat, přičemž ve hře jsou i první veřejné nabídky akcií zaběhlých spolčeností, jako je například Rapid7 či Veracode.

Banky přišly po útocích hackerů o víc než miliardu dolarů

Nová hackerská hrozba?

Newsletter