Wall Street brzdila slabá čísla z ekonomiky i energetika

Americké akcie uzavřely dnešní obchodování bez výraznějších změn. Překvapivě slabé údaje o ekonomice Spojených států zmírnily obavy ohledně růstu úrokových sazeb, zatímco akcie energetických společností se dostaly pod tlak kvůli poklesu cen ropy.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,11 procenta a uzavřel na 17.535,39 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil 0,05 procenta na 2037,05 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,14 procenta na 4766,79 bodu.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že spotřebitelské výdaje v USA v únoru stouply pouze o 0,1 procenta. Lednový růst podle revidovaných údajů činil také 0,1 procenta, ačkoli jej ministerstvo původně odhadovalo na 0,5 procenta.

Údaje podle agentury Reuters naznačily, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat s dalším zvyšováním úrokových sazeb. Investoři nyní čekají na úterní projev šéfky Fedu Janet Yellenové, díky kterému by si mohli učinit lepší představu o načasování dalšího zvýšení úroků.

Na devizovém trhu dnes dolar kvůli omezování sázek na růst úroků v USA oslabil vůči koši ostatních předních měn. V závěru obchodování v New Yorku vykazovalo euro vůči dolaru nárůst o 0,3 procenta na 1,1196 USD. Během dne jednotná evropská měna vystoupila až na 1,1218 USD, tedy na nejvyšší úroveň od minulé středy.

 

Newsletter