Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0850 za euro. Koruna zpevnila pod 25,35 za euro.

Wall Street děkuje datům za alespoň mírné zisky

Americké trhy dnes skončily ve smíšených číslech, přičemž převažovala ta pozitivní. Index S&P 500 vzrostl o 0,12 %, což odpovídá 1884,1 bodům. Dow Jones si připsal 1,92 %, aby zakončil nad magickou hranicí 16 tisíc bodů, konkr. na 16049,1 bodech. Nasdaq jako jediný klesl o 0,59 % až na 4517,3 bodů.

Americké akcie v první polovině dnešního obchodování mírně oživily z prudkého pondělního propadu. Wall Street pomohly údaje o růstu spotřebitelské důvěry, zotavovaly se hlavně akcie farmaceutického sektoru a producentů surovin. Někteří analytici jsou přesečeni, že se trhy dostaly do fáze vyčkávání. Ta prý potrvá do doby, než se objeví jasný směrový ukazatel, kterým by mělo být především rozhodnutí o amerických sazbách.

Z konkrétních sektorů se „oklepal“ především ten energetický, který byl podpořen nejen více jak procentním růstem ropy, ale taktéž odskokem akcií anglicko-švýcarského komoditního gigant Glencore. Mírně pozitivně se vyvíjel i segment dopravy.

V rámci S&P 500 se nejvíce propadly informační technologie, zatímco nejlépe se vedlo včerejším propadákům, a to zdravotnictví a průmyslovému zboží.

Z dat byl zveřejněn zmiňovaný index spotřebitelské důvěry, který za září vzrostl na 103 bodů z předchozích 101,3. Pozitivně se pak vyvíjely i ceny domů měřené S&P/Case-Shiller indexem. Ty za červenec vzrostly o 0,6 %, což odpovídá meziročnímu vzestupu o 5 %.

Investiční banka Goldman Sachs pak snížila svou predikci indexu S&P 500 ze 2100 bodů na 2000. Zisk na akcii byl redukován o 4 % až na 109 dolarů.

Goldman Sachs zhoršuje výhled pro akcie i ekonomiku

Americký dolar se dnes obchodoval relativně stabilně. Na páru s eurem posílil o 0,06 %, což odpovídá úrovni 1,1251 dolaru za euro.

Newsletter