Wall Street děkuje datům za alespoň mírné zisky

Americké trhy dnes skončily ve smíšených číslech, přičemž převažovala ta pozitivní. Index S&P 500 vzrostl o 0,12 %, což odpovídá 1884,1 bodům. Dow Jones si připsal 1,92 %, aby zakončil nad magickou hranicí 16 tisíc bodů, konkr. na 16049,1 bodech. Nasdaq jako jediný klesl o 0,59 % až na 4517,3 bodů.

Americké akcie v první polovině dnešního obchodování mírně oživily z prudkého pondělního propadu. Wall Street pomohly údaje o růstu spotřebitelské důvěry, zotavovaly se hlavně akcie farmaceutického sektoru a producentů surovin. Někteří analytici jsou přesečeni, že se trhy dostaly do fáze vyčkávání. Ta prý potrvá do doby, než se objeví jasný směrový ukazatel, kterým by mělo být především rozhodnutí o amerických sazbách.

Z konkrétních sektorů se „oklepal“ především ten energetický, který byl podpořen nejen více jak procentním růstem ropy, ale taktéž odskokem akcií anglicko-švýcarského komoditního gigant Glencore. Mírně pozitivně se vyvíjel i segment dopravy.

V rámci S&P 500 se nejvíce propadly informační technologie, zatímco nejlépe se vedlo včerejším propadákům, a to zdravotnictví a průmyslovému zboží.

Z dat byl zveřejněn zmiňovaný index spotřebitelské důvěry, který za září vzrostl na 103 bodů z předchozích 101,3. Pozitivně se pak vyvíjely i ceny domů měřené S&P/Case-Shiller indexem. Ty za červenec vzrostly o 0,6 %, což odpovídá meziročnímu vzestupu o 5 %.

Investiční banka Goldman Sachs pak snížila svou predikci indexu S&P 500 ze 2100 bodů na 2000. Zisk na akcii byl redukován o 4 % až na 109 dolarů.

Goldman Sachs zhoršuje výhled pro akcie i ekonomiku

Americký dolar se dnes obchodoval relativně stabilně. Na páru s eurem posílil o 0,06 %, což odpovídá úrovni 1,1251 dolaru za euro.

Newsletter