Wall Street končí smíšeně, rekord mírně posunul Dow Jones

Americké akciové trhy zakončily týden plný rekordů smíšeně, i když úvod obchodování naznačoval nová maxima. Wall Street končí týden v úzkém pásmu. Rekord jen mírně vylepšil index Dow Jones, který tak rostl šestý den v řadě. S&P 500 a technologický Nasdaq uzavřely s mírnou ztrátou.

„Zřejmě je to jen pauza. Začali jsme dostávat slušná ekonomická data, teď je čas na to, aby je podpořily dobré výsledky,“ poznamenal investiční ředitel Warren Financial Randy Warren.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, dnes rostl o 0,05 procenta na 18 516,55 bodu. Dařilo se akciím Caterpillaru a index dolů naopak táhly akcie investiční banky Goldman Sachs.

Index S&P 500 odepsal 0,09 procenta na 2161,74 bodu.  Nedařilo se spotřebnímu sektoru, zisky naopak zaznamenal sektor materiální. Technologický ztratil 0,09 procenta na 5029,59 bodu.

Dnes pokračovala výsledková sezona velkých bank. Citigroup dnešními dobrými výsledky překonala očekávání trhu. Ve druhém čtvrtletí letošního roku oznámila upravený zisk 1,24 dolaru na akcii, když analytici čekali 1,10 dolaru na akcii.  Wells Fargo, největší poskytovatel úvěrů a hypoték, dosáhl za poslední tři měsíce zisku na akcii o velikosti 1,01 dolarů, což bylo v souladu s očekáváním analytiků. Citi ztratila 0,3 procenta a akcie Well Fargo klesla o 2,5 procenta. 

Poslední den v týdnu byl bohatý na údaje z americké ekonomiky. Spotřebitelské ceny v červnu vzrostly meziměsíčně o 0,2 procenta. Ceny rostou již čtvrtý měsíc za sebou. Američané dali více za bydlení, zdravotní péči a energie, naopak klesly ceny potravin. Dobrá čísla v květnu reportoval americký maloobchod.  „Spotřebitel je  velkou součástí ekonomiky USA,“ dodal  hlavní investiční stratég firmy PNC Asset Management Group Bill Stone. 

Průmyslová produkce v červnu meziměsíčně rostla o 0,6 procenta po poklesu o 0,4 procenta v květnu. Trh počítal s růstem o 0,3 procenta. Podle Fedu jde o signál, že ekonomika ve druhém čtvrtletí znovu nabývá na síle.

 

Newsletter