Wall Street končí srpen v rudém. Co se stane po payrolls?

Americké akciové trhy zakončily srpen poklesem, když Wall Street dnes do červených čísel táhl sektor energetiky. Index S&P tak přerušil sérii pěti měsíčních růstů v řadě. Investoři vstřebávali pokles cen ropy a netrpělivě vyhlíželi páteční čísla z trhu práce.

„Myslím, že to, z čeho máme opravdu strach, jsou páteční čísla z trhu práce,“ naznačil stratég Prudential Financial Quincy Krosby. „Zpráva, kterou za srpen dostaneme, je často horší než očekávání. Nechcete ale příliš slabé číslo naznačující, že ekonomika slábne, zároveň ale nechcete příliš silné číslo,“ dodal Krosby.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes ztratil 0,29 procenta a uzavřel na 18 400,88 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,24 procenta na 2170,95 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,19 procenta na 5213,22 bodu.

Indexy Dow Jones a S&P 500 tak vymazaly všechny srpnové zisky, zatímco Nasdaq končí měsíc 0,9 procenta výše.

„Dnes jsme nedostali příliš informací, část z čeho jsme těžili, byly vyšší než očekávané zásoby ropy,“ řekl Kim Forrest, analytik firmy Fort Pitt Capital. „Mnoho našich klientů se dívá na září a má trochu strach,“ dodal.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, která mohla investorům dát nápovědu před pátečním zásadním číslem ministerstva práce. Soukromí zaměstnavatelé v srpnu vytvořili zhruba 177 tisíc nových pracovních místo, což bylo mírně nad očekávání analytiků.

Světové ceny ropy dnes klesly poté, co Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy v USA se minulý týden zvýšily o 2,3 milionu barelů, když analytici čekali růst o 921 tisíc barelů.

 

Newsletter