Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Wall Street končí září se ztrátou, čtvrtletní bilance ale kladná

Poslední zářijový den uzavřely americké akciové trhy s mírnou ztrátou v rozmezí 0,2 až 0,3 procenta. Zatímco však je i bilance za celý měsíc záporná, celé čtvrtletí uzavírají indexy v plusu, což lze přičíst do určité míry uzavíráním pozic profesionálních investorů právě v souvislosti s končícím kvartálem (tzv. window dressing).

Dnešní údaje z ekonomiky zaostaly za očekáváním a to a úrovni S&P/Case-Shiller indexu cen domů, spotřebitelské důvěry i předstihového ukazatele aktivity v průmyslu v podobě chicagského indexu nákupních manažerů.

Americká ekonomika vysílá slabší vzkaz z realitního trhu i firem

Několikanásobné zklamání ovšem akciový trh do větších ztrát neuvrhlo. Investoři přitom vyčkávají čtvrtečního zasedání ECB, která by měla zveřejnit detaily chystaných nákupů aktiv.

Index Dow Jones ztratil 0,2 % za dnešní den a 0,3 % za celé září, ovšem s kladnou kvartální bilancí 1,3 %. Druhý z indexů, S&P 500, který dnes tratil 0,3 %, za celý měsíc sklouzl o 1,6 %, ovšem za červenec až září dokázal posílit o 0,6 %. Technologický Nasdaq za dnešní den tratil také 0,3 %. Jeho zářijovou ztrátu 1,9 % kompenzuje kvartální zisk 1,9 %.

Akcie eBay (+12 %) letí vzhůru. Icahn uspěl, Paypal se oddělí

Akcie Move vzrostly o 37 % po zprávě, že New Corp -2,68 % koupí realitní firmu za 21 dolarů za akcii. Slušný nárůst si připsala také eBay +7,5 % poté, co firma oznámila plány na vyčlenění PayPal do samostatné společnosti. Automobilka Ford -2,1 % byla pod tlakem kvůli slabšímu celoročnímu výhledu hospodaření.

Výrazné ztráty dnes zaznamenal sektor energií a nerostných surovin, s nejhorším výsledkem v indexu S&P 500. V poklesu tak pokračovaly ropné společnosti, kdy Chevron Corp poklesl o 1 %, Occidental Petroleum -1,1 %, Transglobe Energy -2 %.

Newsletter