Wall Street mírně ztratila. Kade Spade po propadu marží -25 %

Americké akcie zakončily úterní seanci níže. Investoři jsou stále nervózní ohledně napětí mezi Ukrajinou a Ruskem, a také díky přetrvávajícím obavám války na Blízkém východě. Index S&P 500 zakončil níž o 0,16 %, DJIA o 0,06 %, Nasdaq o 0,27 %.

Geopolitické napětí

Obavy z geopolitického napětí a potenciální zvýšení úrokových sazeb tlačí investory na postupnou realizaci zisku. S&P 500 uzavřelo níže o 3,14 bodů, -0,2 % na 1933, nedařilo se ani DOW, který poklesl o 9,44 bod, -0,1 % na 16560, do záporných hodnot se dostal i technologický Nasdaq Composite, který ztratil 12,08 bodů, -0,3 % a zakončil úterní seanci na 4389.

Spory mezi Ruskem a Ukrajinou vystupňovaly poté, co ukrajinská obrana nepovolila přepravit ruský konvoj na východní Ukrajinu. Konvoj měl údajně vézt vojenskou výbavu. V Iráku dále pokračovaly střety mezi kurskými skupinami a iráckými silami.

Akcie v centru pozornosti

Výrobce kabelek a doplňků Kate Spade sice zveřejnily lepší hospodářské výsledky, avšak investoři se zaměřili na výrazně nižší marže a akcie tak propadly o více než 25 %.

Neuspokojivé čtvrtletní výsledky byly také vidět u společnosti zaměřující se na pekařské zboží Flowers Foods, které poklesly o 4,8 %.

Propad ropy

Nejbližší kontrakt futures ropy se propadl o dalších 0,8 % poté, co Mezinárodní agentura pro energii řekla, že světová poptávka po ropě poroste méně, než se očekávalo. I přes sníženou poptávku však agentura tvrdí, že bude dostatek ropy na trhu. Ropa se dostala nejprve na svá minima za devět měsíců, později až na 13měsíční dno (Brent pod 103 USD/b).

Ropa obchoduje nejníže za posledních devět měsíců

Zlato v kurzu

Oproti ropě se dařilo futures kontraktům na zlato, to posilovalo kvůli napětí v Iráku a na Ukrajině.

Newsletter