Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Wall Street nadopovaly Trumpovy fenomenální daňové plány

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí týden na nových rekordech. Wall Street nadále rostla poté, co prezident Donald Trump nečekaně rychle oznámil své plány v oblasti daní, které mají být podle jeho slov „fenomenální“. Někteří analytici již ale vyjádřili své obavy, že současná rally může být „křehká“.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, si dnes připsal 0,48 procenta na 20 269,37 bodu. Index nahoru táhly akcie firem Nike a Caterpillar.

Širší index S&P 500 stoupl o 0,36 procenta na 2316,10 bodu. Dařilo se energetickému sektoru, který posílil o 1,1 procenta.

Index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,33 procenta na 5734,13 bodu.

Investoři se obávali, že to s daňovými změnami, které avizoval 45. prezident Spojených států, nepůjde až tak rychle. Nyní slaví, že tomu tak není, poznamenal Kim Forrest, analytik firmy Fort Pitt Capital. 

Za celý týden Dow Jonesův index zpevnil o procento. S&P 500 o 0,8 procenta a Nasdaq o 1,2 procenta.

Stratég firmy Prudential Financial Quincy Krosby upozornil na to, že šíře trhu je velmi úzká, jen velmi málo jednotlivých titulů je totiž na svých maximech.

Dnes se dařilo akciím největší veřejně obchodované ropné společnosti světa Exxon Mobil i akciím jejího konkurenta Chevron. Ceny ropy rostly po zprávách, které potvrzují, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další těžařské země plní dohodu o snížení produkce.

Trump se dnes setkal s japonským premiérem Šinzóem Abem, kterého ujistil podporou, žádal také spravedlivé obchodní vztahy.

Newsletter