Wall Street ovládlo rudo. Pak rozsvítila TESLA!

AKTUALIZOVÁNO: Akciové trhy ve Spojených státech dnes klesly druhý den v řadě. Ještě hlouběji je strhly špatné údaje z amerického pracovního trhu a slabé firemní výsledky. Dolar na devizových trzích zpevňoval díky jiným americkým statistikám, které zmírnily obavy ohledně pomalého kvartálního růstu americké ekonomiky.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,56 procenta na 17.651,74 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,59 procenta na 2051,17 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,79 procenta na 4725,64 bodu.

Organizace ADP dnes oznámila, že soukromí zaměstnavatelé v USA v březnu vytvořili 156.000 nových pracovních míst. Byl to nejslabší přírůstek za tři roky. Americká vláda zveřejní kompletnější zprávu o dubnovém vývoji zaměstnanosti v zemi v pátek.

Indexy S&P 500 a Nasdaq srážely především akcie internetové cestovní kanceláře Priceline Group, které po zveřejnění neuspokojivé předpovědi klesly o 7,5 procenta.

Další dnešní údaje z ekonomiky USA, tentokrát o zakázkách tamních továren a o březnovém obchodním deficitu USA, pomohly k růstu dolaru.

Americká měna, která v noci na dnešek sestoupila vůči jenu nejníže za téměř 19 měsíců, zpevňovala před koncem newyorského obchodování vůči japonské měně o 0,3 procenta ke 107 JPY. Euro vůči dolaru se pohybovalo bez větších změn kolem 1,1490 USD. V úterý se přitom vyšplhalo až na 1,1614 USD, tedy na nejvyšší úroveň od loňského srpna.

Dolarový index ke koši šesti předních světových měn vykazoval nárůst o 0,3 procenta na 93,205 bodu. V úterý sestoupil až na nejnižší úroveň za více než 15 měsíců.

Po závěru běžného obchodování, během kterého před výsledky o 4,2 procenta oslabily akcie TESLY, ta zveřejnila čísla, která znamenala naplnění odhadů u hloubky čisté ztráty. Trh čísla, lepší proti soudům analytiků, přijal pozitivně a akcie předvedly 5% rally. Vzaly si tak zhruba zpět, co v průběhu dne odepsaly.

TESLA zakončila čtvrtletí ztrátou 57 centů na akcii při tržbách 1,6 miliardy dolarů. Ztráta před rokem byla pouze 36 centů, odhad analytiků ale -58 centů a prodeje meziročně vylétly o 45 procent! Akcie odpověděly až 8% růstem, který zmírnily k 5 %.

TESLA v prvním čtvrtletí dodala 14.810 aut, pro druhé plánuje 17 tisíc. Tím už v dubnu zklamala analytiky, celoročně ale hájí výhled 80 až 90 tisíc prodaných aut.

K poklesu akcií před výsledky přispěla zpráva, že víceprezident zodpovědný za výrobu, Greg Reichow, z firmy odejde a hledá nástupce. Stejně se údajně rozhodl další lídr výroby Josh Ensign.

Newsletter