Wall Street rostla, Nasdaq na rekordu: Co vymyslí OPEC?

Americké akciové trhy dnes mírně rostly, když technologický index Nasdaq uzavřel na rekordu. Na Wall Street se dařilo zdravotnickému a realitnímu sektoru, které zpevnily o zhruba 0,7 procenta. Den před klíčovým jednáním ropného kartelu OPEC o možném omezení těžby výrazně klesaly ceny ropy, v závěru obchodování padaly o téměř čtyři procenta. Investoři také vstřebávali dobrá čísla z americké ekonomiky.

Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 0,21 procenta na 5379,92 bodu. Index Dow Jones dnes stoupl o 0,13 procenta na 19 122,14 bodu. K většině zisků přispěly akcie firmy UnitedHealth Group. Širší index Standard & Poor‘s 500 vzrostl také o 0,13 procenta na 2204,66 bodu. 

„Myslím, že se zrovna nacházíme v bodě, kdy se lidé bojí tlačit trh příliš daleko od fundamentů, nemyslím si, ale, že máme nějaké zprávy, které by mohly tlačit trhy dolů výrazněji,“ uvedl hlavní investiční stratég Key Private Bank Bruce McCain.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že americká ekonomika rostla ve 3. čtvrtletí v přepočtu o 3,2 procenta. Je to více, než říkal prvotní 2,9procentní odhad i ve srovnání s tříprocentním očekáváním analytiků a ekonomů. Pro třetí čtvrtletí roku to je nejvýraznější růst za poslední dva roky. „Podporou jsou teď jasně domácnosti. V blízké době očekáváme pokračování růstu mezi 1,5 až 2 procenty,“ uvedl pro Bloomberg Brett Ryan z newyorské Deutsche Bank Securities.

 

Newsletter