Wall Street se dařilo. Apple nad 100 dolary, Fed chválí trh práce

Americké akcie ve středu uzavřely výš a navázaly tak na sérii úspěšných dní v tomto týdnu. Index S&P 500 přidal 0,25 %, na úroveň 1986. Dařilo se i indexu DOW +0,35 %, 16979, zatímco Nasdaq Composite po sérii výrazných růstu ve středu pouze mírně korigoval zisky a uzavřel o -0,02 % slabší.

Fed diskutoval na svém červencovém zasedání, zda začne zvyšovat úrokové sazby dříve, vzhledem ke zlepšujícímu se trhu práce a rostoucí inflace. Zprávy z tohoto týdne poukazují i na lepšící se kondici trhu s ubytováním. O rozhodnutí nebo alespoň náznaku k postupnému zvyšování sazeb se dozví investoři bližší informace v pátek, kdy zasedne guvernérka americké centrální banky Yanett Yellenová v Jackson Hole.

Fed: Někteří jsou pro relativně brzký růst sazeb, trh práce se lepší rychleji

Nedařilo se akciím Staples Inc -2,58 %, která poklesla v indexu S&P 500 nejvíce poté, co prodejce vykázal pokles čtvrtletního zisku i zhoršeného prodeje.

Poklesla i půjčovna aut Hertz Global Holdings -3,9 %, která očekává horší výsledky hospodaření. Zprávy budou pravděpodobně citelnější, avšak značný podíl ve firmě drží například známý investiční guru Carl Icahn.

To naopak akcie Apple +0,04 % prozatím testují úroveň 100 dolarů za akcii, když společnost dokázala již druhý den v řadě uzavřít nad 100 dolary.

Mírnou ztrátou si dnes prošel čínský Shanghai Composite -0,48 %.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter