Wall Street výš po Fedu, Asie na čínském obchodě. Evropa by měla otevírat do plusu

Wall Street včera uzavřela výše při solidním korporátních číslech a podrobnostech z posledního zasedání Fedu, které ukázaly na pravděpodobný konec QE v říjnu letošního roku. Alcoa po výsledcích zpevnila o 5,7 %. Také asijské obchodování bylo pozitivní s výjimkou Japonska, kde index Nikkei oslabil o 0,6 procenta. MSCI Asia Pacific index připsal 0,4 %.

Fed: QE skončí v říjnu. Investoři nesprávně hodnotí rizika

Čínský export v červnu rostl 7,2% tempem, slabším proti konsensu 10,4 %. S 5,5 % proti 6 % byl slabší také dovoz. Obchodní přebytek dosáhl 31,6 miliardy dolarů proti konsensu 36,95 mld. USD (dle Bloomberg). Trhy ale pozitivně přijaly informaci, že ač pomaleji, čínskému vývozu se růst daří a ekonomika celkově stabilizuje. Z čínské vlády včera zaznělo, že s ohledem na reformy není 7,5% růst ekonomiky v letošním roce modlou a o něco nižšímu nebude bráněno.

Devátým dnem v řadě oslabovala americká lehká ropa WTI, série ústupu je nejdelší od roku 2010. Zásoby ropy dle včerejšího reportu v americké ekonomice vzrostly.

Pozitivní vývoj v úvodu evropského obchodování naznačují futures na evropské indexy. Makrodata z Evropy přinesou informaci o květnovém vývoji průmyslu ve Francii a Itálii a spotřebitelské inflaci ve Francii. Ve Spojených státech odpoledne budou zveřejněny žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

Newsletter