Wall Street vytáhla výše Citi i akviziční chutě. Nižší averze k riziku dopadá na zlato

Americké indexy včera rostly: S&P +0,48 %, Dow +0,66 % a Nasdaq +0,56 %. Wall street se v úvodu obchodního týdne výrazně dařilo. Začátkem nového týdne zveřejnila své hospodářské výsledky bankovní instituce Citigroup +3,02 %, která předčila odhady analytiků.  Výsledky Citigroup dopadly nad očekávání, zisk na akcii činil 1,24 USD, zatímco odhady počítaly pouze se ziskem 1,05 USD. Výnosy vzrostly také na 19,38 miliard USD oproti očekávaným 18,81 miliard USD. Je nutné však podotknout, že trh reagoval především na hospodářské výsledky a zřejmě spíše opominul zprávu o urovnání banky s americkými úřady. Podle něj Citi americké vládě zaplatí 7 miliard dolarů, což představuje téměř pololetní výdělek.

Citigroup překvapila výsledky za 2Q i výší vyrovnání. Akcie +4 %

Výrobce kamer GoPro -5,15 % poklesl poté, co společnost Barron’s publikovala opatrný výhled společnosti a upozornila na řadu rizik spojených s podnikáním v oboru.

Lékařský gigant Mylan +2,07 % se dohodl na koupi konkurenční Abbott Laboratories +1,26 %. Dohoda počítá s nárůstem zisku na akcii počátkem příštího roku v prvním čtvrtletí o 0,25 USD.

Akvizice se včera konala také v sektoru strojírenství. Společnost Aecom Technology +10,14 % koupí strojírenskou firmu URS Corporation +12,26 % za 4 miliardy dolarů, neboli 56,31 USD na akcii. Akvizice je platná k říjnu a jejím cílem je širší globální uplatnění na trzích.

Díky snížené averzi k riziku poklesl index volatility VIX o 2,15 %. Snížení rizik na kapitálových trzích dalo podnět pro další pokles cen drahých kovů. Zlato zažilo těžký den, kdy spadlo o více než 2 % na 1307 USD za unci. Například společnost Goldcorp odepsala -2,15 %, Pan American Silver Corp -2,43 %, Silver Wheaton -2,46 %.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter