Euro postupně smazalo dopolední ztráty proti dolaru a obchoduje se zpět na úrovni otevírací ceny nad 1,1860 EURUSD Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

WhatsApp a Facebook: Přeroste kořist svého lovce?

Patříte mezi ty, jejichž mobilní komunikace s přáteli a rodinou se odehrává především či téměř výhradně přes WhatsApp? Pak patříte mezi již 900 milionů aktivních uživatelů (na měsíční bázi) této platformy po celém světě.

Dosažení tohoto milníku WhatsApp oznámil na konci minulého týdne, osm měsíců poté, co se chlubil 700 miliony aktivních uživatelů a 30 miliardami poslaných zpráv denně. Obliba této služby tedy dál roste svižným tempem.

WhatsApp je aplikace pro mobilní komunikaci mezi smartphony, jejíž převzetí loni v únoru oznámil a v říjnu dokončil Facebook. Cena akvizice 19 miliard dolarů tehdy investorům vyrazila dech, šlo o největší transakci podobného druhu v sektoru internetu od roku 2001 a největší investici v krátké historii Facebooku. Samotný Facebook má nyní zhruba 1,49 miliardy aktivních uživatelů a zakladatel a šéf FB Mark Zuckerberg má s WhatsAppem velké plány – počtem uživatelů má prý FB překonat a zůstat bez reklam.

Analýza online smíchu: patříte mezi hahá-ře nebo hehe-ry?:-)

WhatsApp těží z odklonu od tradičních „SMS“ zpráv a rostoucí obliby chatovacích aplikací s možností sdílení fotek či nahraných vzkazů. WhatsApp je počtem uživatelů nejúspěšnější službou v portfoliu Facebooku – aplikace pro úpravu a sdílení fotek Instagram má zatím 300milionovou základnu, kterou ale může pomoci navýšit nedávné přidání chatovací funkce. „Facebookovský“ Messenger má aktuálně 700 milionů „fanoušků“. Sečteno a podtrženo, Facebook ovládá dvě světově nejpopulárnější služby pro posílání zpráv.

Počet měsíčních aktivních uživatelů (MAU) je velmi sledovaný údaj jako ukazatel úspěšnosti ve světě sociálních sítí a technologií.

Akcie Facebooku od začátku roku posílily o zhruba 13 procent, od svého vstupu na burzu v květnu 2012 cena titulu vyrostla o více než 130 procent. 

Newsletter