Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Zisk AXA roku 2018 v ČR a Slovensku rostl meziročně o 29 % na 725 mil. Kč

Skupina AXA Česká republika a Slovensko dosáhla v roce 2018 zisku 725 milionů korun. Celkové výnosy rostly o 8 procent a dosáhly více než 20 miliard korun. Skupina se v roce 2019 bude soustředit na rozšíření portfolia interních finančních poradců (v 2018 růst o 14 %) a spuštění aplikace AXA Health Keeper, která podporuje zdravý životní styl a dobré výsledky mohou zákazníkům nabídnout i výhodnější podmínky pojištění.

„Naším posláním je pomoci lidem žít lepší život a být lídrem ve vybraných segmentech nabízející snadno dostupná řešení, kdykoliv a kdekoliv. Svoje poslání vnímáme v širší perspektivě než jen tvorba produktů. Patří k němu prevence, ochrana a podpora prostřednictvím co možná nejkvalitnějších služeb a dobrá znalost potřeb našich klientů,“ řekl Robert Gauci, generální ředitel finanční skupiny AXA Česká republika a  Slovensko.

Skupina AXA je první finanční institucí v tuzemsku, která publikuje v plném znění a bez cenzury klientské hodnocení svých produktů a služeb. V reálném čase získává, měří a zveřejňuje zpětnou vazbu svých klientů na všechny klíčové okamžiky. Službu spustila na konci března.

K této službě se v květnu letošního roku přidá aplikace AXA Health Keeper, která je preventivní a edukativní platforma, jejíž cílem je motivovat širokou veřejnost k tomu, aby začala více přemýšlet nad svým zdravím. K příležitosti spuštění aplikace zahájí AXA i reklamní kampaň, která má aplikaci dostat do povědomí Čechů a Slováků. S lepším BMI (body mass index) by uživatelé a potenciální klienti AXA měli dosáhnout i na lepší podmínky při sjednání pojištění, zmínil vedoucí marketingu AXA Frederic Boulanger.

Newsletter