Ziskovou sérii v Evropě nebortí ani Řecko

Evropské akcie rostou již 8 dní v řadě na základě optimismu ohledně QE. S trhem příliš nezamávaly ani výsledky řeckých voleb. Index Stoxx Europe 600 roste o 0,2 %, když investoři na doporučení investičních bank využili ranní pokles o 0,5 % k navýšení stávajících pozic. Investoři jsou stále naladěni riskovat, každá negativní zpráva je přebita optimismem ohledně QE programu. Podle obchodníků není vítězství Syrizy v Řecku tak negativní, neboť šéf strany Tsipras již není tak agresivní ve své rétorice a je spíše přístupný k jednání.

Řecku povládne Syriza a Nezávislí Řekové, euro na 11letém dně. ONLINE

S poklesy se potýkají hlavně ropné firmy, když cena ropy WTI se dostala pod 45 dolarů za barel. Sektor celkově odepisuje přibližně 1 %, naopak silně roste spotřebitelský sektor, speciálně automobilky jsou v hledáčku kupců.

V Čechách je poměrně klidno, banky jsou po ranním poklesu v pozitivním pásmu, naopak v červených číslech se obchodují podle očekávání energetiky. ČEZ klesá o  0,2 %, k němu se přidávají i akcie Stock Spirit -1,4 % a Philip Morris -0,2 %. Objemy jsou výrazně podprůměrné.

Newsletter