Evropské i americké výnosy rostou. Euro navyšuje zisky proti dolaru nad 1,1900 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna zpět na 25,55 za euro.

Ziskový úvod by pražské burze měly dopřát finanční domy

Český trh by měl dnes ráno posílit a Komerční banka, Erste a VIG budou pravděpodobně lídry. Po dobrých výsledcích Komerční banky a oznámení managementu, že navýší výplatní poměr pro dividendy z 60-70 % na 70-100 %, začaly zahraniční finanční domy zvyšovat své cílové ceny. Dnes to byla například UBS, HSBC nebo Raiffeisen a další se zřejmě přidají. Akcie Komerční banky tak mají ještě další prostor pro růst, cena se zřejmě brzy dotkne úrovní okolo 5000 korun. Erste včera propadla o bezmála 2 %, a tak se dá dnes očekávat pozitivní korekce, navíc když ve Vídní uzavřela přibližně 1 % nad závěrečnou cenou v Praze. ČEZ se bude pravděpodobně stále pohybovat na úrovních okolo 605 korun a předpokládáme, že O2 bude směřovat pod 240 korun kvůli nejistotě ohledně budoucích dividend.

Evropa otevře, jak naznačují futures na hlavní indexy, mírným růstem o přibližně 0,4 %. Trhům pomůže rally v Americe, kde se spekulovalo na dobrá data z trhu práce, která vyjdou dnes ve 14:30 hodin našeho času. Také vyjádření ECB, že bude podporovat ekonomiky, má pozitivní vliv na psychologii investorů. 

Newsletter