Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Zuckerberg fušuje Twitteru do řemesla

Facebook chce být jako Twitter. Alespoň takovou reakci vzbuzuje zpráva o nové „přelomové“ aplikaci, kterou provozovatel největší sociální sítě světa připravuje.

Podle serveru Business Insider vytváří Facebook samostatnou aplikaci určenou pro šíření zpráv selektovaných podle zájmů a preferencí jednotlivých uživatelů. Jak má taková služba fungovat? Uživatel, který si aplikaci stáhne do svého mobilního telefonu, si bude moci vybrat z nabízených partnerských vydavatelů zpráv, od nichž chce dostávat oznámení o čerstvých událostech. V rámci nastaveného filtru pak už aplikace zajistí to, aby se uživatel o zprávách zvoleného autora či tématu co nejrychleji dozvěděl. Zní to povědomě?

Chcete půjčku? A s kým se přátelíte na Facebooku?

Vize Facebooku – budoucnost lidstva?

Ano, výše popsané v podstatě kopíruje princip fungování sociální sítě Twitter. S tím rozdílem, že podle Business Insider zatím Facebook hodlá spolupracovat pouze s omezeným počtem společností. Upozornění, které bude aplikace Facebooku rozesílat, má mít délku textu do 100 znaků, s odkazem na konkrétní článek, po jehož rozkliknutí dojde na přesměrování na celý text na „spřáteleném“ webu. Šlo by tak o přímou konkurenci Twitteru, který si miliony uživatelů zvykly používat jako zdroj informací šitý na míru.

Aplikace, za účelem jejíhož vytvoření a spuštění již bylo osloveno několik firem, má být podle BI součástí širší platformy Facebook Business. Sama společnost ale zatím iniciativu odmítá komentovat. 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Všechny události na jednom místě

Novinkou pro české uživatele Facebooku je Evensi, sociální síť událostí. Má spojovat všechny události z Facebooku, je aktivní od roku 2012 s více než 30 miliony událostmi v databázi a více než milionem uživatelů za měsíc. Nyní dostupný i na Evensi.cz.

Evensi je geolokalizovaný vyhledávač, který dovoluje zvolit si zájmy a díky automatickému sémantickému algoritmu filtruje jen to, co uživatele zajímá. S Evensi.cz uživatel uvidí události podle vlastních preferencí v kterémkoliv městě na světě.

Newsletter