Evropské výnosy klesají. Dolar proti euru posiluje pod hranici 1,1630 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Zuckerberg fušuje Twitteru do řemesla

Facebook chce být jako Twitter. Alespoň takovou reakci vzbuzuje zpráva o nové „přelomové“ aplikaci, kterou provozovatel největší sociální sítě světa připravuje.

Podle serveru Business Insider vytváří Facebook samostatnou aplikaci určenou pro šíření zpráv selektovaných podle zájmů a preferencí jednotlivých uživatelů. Jak má taková služba fungovat? Uživatel, který si aplikaci stáhne do svého mobilního telefonu, si bude moci vybrat z nabízených partnerských vydavatelů zpráv, od nichž chce dostávat oznámení o čerstvých událostech. V rámci nastaveného filtru pak už aplikace zajistí to, aby se uživatel o zprávách zvoleného autora či tématu co nejrychleji dozvěděl. Zní to povědomě?

Chcete půjčku? A s kým se přátelíte na Facebooku?

Vize Facebooku – budoucnost lidstva?

Ano, výše popsané v podstatě kopíruje princip fungování sociální sítě Twitter. S tím rozdílem, že podle Business Insider zatím Facebook hodlá spolupracovat pouze s omezeným počtem společností. Upozornění, které bude aplikace Facebooku rozesílat, má mít délku textu do 100 znaků, s odkazem na konkrétní článek, po jehož rozkliknutí dojde na přesměrování na celý text na „spřáteleném“ webu. Šlo by tak o přímou konkurenci Twitteru, který si miliony uživatelů zvykly používat jako zdroj informací šitý na míru.

Aplikace, za účelem jejíhož vytvoření a spuštění již bylo osloveno několik firem, má být podle BI součástí širší platformy Facebook Business. Sama společnost ale zatím iniciativu odmítá komentovat. 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Všechny události na jednom místě

Novinkou pro české uživatele Facebooku je Evensi, sociální síť událostí. Má spojovat všechny události z Facebooku, je aktivní od roku 2012 s více než 30 miliony událostmi v databázi a více než milionem uživatelů za měsíc. Nyní dostupný i na Evensi.cz.

Evensi je geolokalizovaný vyhledávač, který dovoluje zvolit si zájmy a díky automatickému sémantickému algoritmu filtruje jen to, co uživatele zajímá. S Evensi.cz uživatel uvidí události podle vlastních preferencí v kterémkoliv městě na světě.

Newsletter