Zuckerberg: Připojíme celý svět k internetu z vesmíru

Mark Zuckerberg je připraven dostat internet doslova do celého světa. Generální ředitel Facebooku přes svou sociální síť oznámil, že společnost pracuje na projektu, který z vesmíru zajistí internet lidem po celém světě. Zuckerberg se v této věci rozhodl spojit s francouzskou společností Eutelsat, poskytovatelem satelitních služeb, a chystá doslova seslat internetové připojení na Zem z vesmíru.

Očekává se, že družice přezdívaná Amos-6, jejíž vypuštění se připravuje na rok 2016, poskytne internetové pokrytí části subsaharské Afriky.

„Facebook v posledních letech zkoumal, jak k internetovému pokrytí využít satelity a letadla,“ napsal Zuckerberg. „Chcete-li připojit lidi žijící v odlehlých oblastech, kde je zavedení tradiční infrastruktury k připojení obtížné a neefektivní, musíte hledat nové technologie.“

Zuckerberg je hlasitým zastáncem internetu pro všechny. Založil Internet.org, Facebookem vedenou iniciativu, která si klade za cíl zajistit připojení k internetu v méně rozvinutých zemích.

„Připojení mění životy a komunity,“ napsal. „Budeme pokračovat v tom, abychom propojili celý svět, i když to znamená jít mimo naši planetu,“ dodal Zuckerberg.

Instagram válcuje Twitter. Další bod pro Facebook

Facebook vašemu životu přidělí asistenta

Newsletter