Zynga (-13 %) ranila investory: Hluboká ztráta, propad tržeb. Budoucnost?

Významný producent videoher se sídlem v San Francisku, společnost Zynga, zabrnkal na nervy svým investorům a analytikům propadem tržeb o třetinu, hlubokou kvartální ztrátou a výhledem, který nestojí za nic, pro čtvrtletí aktuální. Akcie nemohly jinak, než padnout, až o 13 procent.

Zynga zveřejnila kvartální ztrátu 62,5 milionu dolarů či 7 centů na akcii po ztrátě 15,8 milionu dolarů či dva centy na akcii před rokem. Tržby propadly meziročně z více než 230 milionů dolarů na 153,2 milionu dolarů. Analytici čekali ztrátu cent na akcii při tržbách 190,5 milionu dolarů.

Pro aktuální čtvrtletí nadto firma očekává tržby mezi 160 až 170 miliony dolarů při konsensu na trhu 214,7 milionu dolarů. Pro celý rok pak výhled hovoří o 695 až 725 milionech dolarů, což je zhoršení proti předchozímu výhledu 770 až 810 milionů dolarů.

Pozitiva můžeme hledat v expanzi Zyngy do dvou nových herních oblastí skrze licenční dohodu s National Footbal League a golfistou Tigerem Woodsem. Generální ředitel Zyngy Don Mattrick do čela firmy nastoupil před rokem a soustředí se na posun Zyngy z oblasti internetu a to včetně Facebooku do mobilního segmentu. Nově ale musel přiznat, že ovoce jeho snah se urodí spíše do roka, než brzy. „Věřím v růst tržeb i ziskovosti, ale už vím, že to nebude před rokem 2015,“ řekl. Firma dle něj prochází přerodem, ale směrem k agresivnějšímu růstu v budoucnu.

Z dalších oblastí, kam chce Zynga expandovat, Mattrick oznámil licenci na Looney Tunes od Warner Bros a uvedl, že několik dalších novinek z her firma pozdržela, protože neplnily její interní standardy.

Z dalších reportujících firem svými výsledky neoslnil mediální gigant News Corp. Zisk ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí dosáhl 12 milionů dolarů či 2 centů na akcii po 1,12 mld. USD a 1,94 USD/akcie před rokem. Tržby meziročně klesly na 2,19 z 2,26 miliardy dolarů, ač předčily konsensus 2,17 mld. USD. Zisk za konsensem 3c/akcie zaostal. Akcie oslabují řádově o procento.

Newsletter