Wall Street je za leden v plusu, trhem hýbe Trump


AKTUALIZOVÁNO 22:25 22:11 • 31. ledna 2017

Tagy: Wall Street, americké akcie, výsledková sezóna

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí poslední den v lednu smíšeně, jen mírné zisky zaznamenal technologický index Nasdaq. Ten za první měsíc roku získal nejvíce. Za celý měsíc jsou ale akcie v plusu. Wall Street dnes dál vyhodnocovala politiku prezidenta Donalda Trumpa a celou řadu čísel z výsledkové sezony, čeká se také na výsledek jednání Fedu. Výrazný propad zažily akcie firmy Under Armour.

Index Dow Jones dnes oslabil o 0,53 procenta na 19 564,30 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 klesl o 0,09 procenta na 2278,87 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se naopak zvýšil o mírných 0,02 procenta na 5614,79 bodu.

Za celý leden Dow Jones získal 0,5 procenta. S&P rostl o 1,8 procenta a Nasdaq o 4,3 procenta.

„Je to trh, který je tak trochu zklamaný, protože neslyšel to, co chtějí nadšení investoři slyšet především,“ podotkl hlavní tržní stratég Prudential Financial Quincy Krosby s tím, že Trump sliboval nižší daně, fiskální výdaje a deregulaci.

Trump se dnes setkal s řediteli velkých farmaceutických společností a prohlásil že firmy přesouvají výrobu z USA kvůli tomu, že jiné země devalvují svou měnu. Jeho hlavní poradce pro obchod Peter Navarro pak obvinil Německo, že využívá „silně podhodnoceného“ eura, aby získalo konkurenční výhody vůči USA i zbytku EU. Německá kancléřka Angela Merkelová se vůči tomuto výroku ohradila, německá vláda podle ní vždy vyzývala ECB k nezávislé politice.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.