Zisk Wells Fargo kvůli špatným úvěrům spadl o 5,9 procenta


15:22 • 14. dubna 2016

Tagy: Wells Fargo, výsledková sezóna, výsledky

Zisk největší americké hypoteční banky Wells Fargo v letošním první čtvrtletí spadl o 5,9 procenta na 5,46 miliardy dolarů. Upravený zisk na akcii tak byl 99 centů, což překonalo odhady analytiků, kteří počítali s 97 centy na akcii. Banka musela vyčlenit více peněz na špatné úvěry a dál se vyrovnávala s propadem cen ropy. 

Ve výsledcích prvního čtvrtletí je zahrnuto daňové zvýhodnění ve výši 359 milionů dolarů, což odpovídá sedmi centům na akcii. Tržby Wells Fargo se ve čtvrtletí zvýšily o čtyři procenta na 22,2 miliardy dolarů.

Akcie Wells Fargo v prvním čtvrtletí ztratily 11 procent. To je nejhorší čtvrtletní výsledek od roku 2011 poté, co Fed ponechal úrokové sazby beze změny po jejich posílení v prosinci poprvé za devět let.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.