Akcie Applu? Mohly by růst o 14 procent, tvrdí trader

Akcie technologického gigantu Apple jsou na maximech, na nichž nebyly od dubna. Na těchto úrovních jsou v době, kdy americký miliardář Warren Buffett navýšil podíl své firmy Berkshire Hathaway v Applu o 55 procent. Obchodníkům, kteří akcie Applu sledují, se může zdát, že jsou již překoupené. Podle jednoho z nich by ale mohly posílit až o 14 procent.

David Seaburg z firmy Cowen & Co se domnívá, že když koupíte akcii Applu pod 100 dolarů, můžete ji prodat, a to v rozmezí od 100 dolarů do 125 dolarů. „Opravdu se domnívám, že je to ´buy´,“ řekl televizi CNBC Seaburg. Horní mez by podle něj byla asi o 14,3 procenta výše než úterní zavírací cena 109,38 dolaru za akcii.

Seabaerg má ale k Buffetově nákupu námitku. Věří tomu, že miliardář nakoupil akcie na „sladkém bodu“ a domnívá se, že je na těchto úrovních spíš býčí, bude si ale dávat pozor na to, aby akcie nezdražila příliš. Berkshire Hathaway k poslednímu červnu držela 15,2 milionu akcií Applu v hodnotě 1,46 miliardy dolarů.

 

 

Podle Seaberga by investoři mohli chtít držet akcie Applu v době nástupu roku 2017. Zmínil očekávání od nového modelu iPhonu, který by měl zasáhnout trh – jako aktualizační cyklus, který trochu usnadní posun nahoru. „Ale znovu, na úrovni 125 dolarů bych akcie prodal,“ poznamenal Seaberg.

Akcie Applu letos zažily několik výkyvů. Na počátku roku stály 112,10 USD. Nejlevnější byly v květnu, kdy je mohli investoři pořídit za 90,32 USD. Výprodej přišel kvůli obavám investorů ohledně nového modelu chytrého telefonu iPhone 7, který teprve bude v prodeji.

Newsletter