Apple se nastěhuje do elektrárny, kterou proslavili Pink Floyd

Americký technologický gigant Apple sehraje významnou roli při rekonstrukci bývalé legendární londýnské uhelné elektrárny Battersea. Do přestavby investuje 12 miliard dolarů. Apple plánuje do prostor elektrárny umístit své londýnské sídlo, napsal server MarketWatch.

Firma ze Silicon Valley očekává, že se její zaměstnanci do elektrárny přesunou v roce 2021, mělo by se jednat o 1400 zaměstnanců v britské metropoli. Výrobce iPhonů předpokládá, že po rekonstrukci elektrárny zabere 40 procent kancelářských prostor.

Apple uvedl, že pro firmu je skvělou příležitostí skutečnost, že celý tým bude na jednom místě a zároveň podpoří obnovou sousedství s bohatou historií. „Je to další známka toho, že Londýn je otevřen největším světovým značkám a vedoucí metropolí pro obchod a investice,“ řekl londýnský starosta Sadiq Khan.

 

 

O elektrárně Battersea se říká, že je největší cihlovou budovou v Evropě. Proslavily ji hlavně čtyři ikonické komíny, které se objevily třeba na obalu desky „Animals“ od kapely Pink Floyd. K vidění byly také v mnoha filmech a televizních pořadech.

Hlavní sídlo firmy Apple zůstane v irském Corku.

Newsletter