Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

ARTSTAQ se propracoval mezi světovou startupovou elitu

ARTSTAQ, první globální burza s uměním na světě www.artstaq.com, byla zařazena mezi 250 nejúspěšněji se vyvíjejících startupů na světě. V Londýně registrovaný startup s českými kořeny ARTSTAQ, jehož kompletní vývojový tým sídlí v České republice, prošel náročným výběrem jedné z nejprestižnějších tech konferencí v Evropě – TNW Conference 2017.

TNW Conference se koná 18. a 19. května v Amsterdamu. Podle organizátorů se letos očekává účast 15 tisíc nejvýznamnějších představitelů tech světa, především podnikatelů, vývojářů, marketingových manažerů, ředitelů a politiků. Jsou to všichni, kdo chtějí zůstat na špici nejnovějších trendů a propojovat se s ostatními, kteří věří v budoucnost technologie, inovace, marketingu a představivosti.

„ARTSTAQ byl oficiálně pozván do ´Series A´ programu. Ten dává prostor pro veřejnou prezentaci startupu během konference, otvírá jednání 1:1 s největšími předvybranými VC investory, poskytuje hlavní konferenční pódium pro naši pitch prezentaci a slibuje podporu v globálních tech médiích,“ uvedl Petr Václavek, Vice President pro globální marketing a komunikaci společnosti ARTSTAQ.

ARTSTAQ je zkratka pro Automated Rating & Trading Standard for Art Quotation. ARTSTAQ vyvinul burzovní model pro obchodování s uměním, který využívá principy kapitálových trhů. Často bývá označován jako NASDAQ for Art.

„ARTSTAQ otevřel v říjnu 2016 první globální burzu s uměním na světě. Tato burzovní platforma, mimo obchodování v reálném čase, zajišťuje celosvětový sběr a analýzu dat, provádí a poskytuje nezávislý rating a automatizovanou kotaci umělců a děl. Samotné obchodování pak probíhá na www.artstaq.com v reálném čase na novém burzovním modelu, jenž řeší všechny problémy trhu s uměním. ARTSTAQ je první platforma svého druhu, kde mohou investoři umělecká díla koupit, uskladnit a následně prodat a to na základě velmi komplexních cenových dat a map,“ uvedl CEO ARTSTAQ Jozef Barta.

ARTSTAQ loni úspěšně vstoupil na investiční platformu Fundlift. Od investorů získal 6,65 milionu korun.

ARTSTAQ v roce 2015 založil český vizionář, podnikatel a investor Roman Komárek. Do vedení firmy přizval bývalého dlouholetého šéfa UniCredit Bank Slovakia a milovníka umění Jozefa Bartu a společně založili českou vývojářskou a provozní společnost Artstaq s.r.o. Postupně se ARTSTAQ rozrostl o špičkové experty z různých oblastí.

 

Newsletter