ARTSTAQ se propracoval mezi světovou startupovou elitu

ARTSTAQ, první globální burza s uměním na světě www.artstaq.com, byla zařazena mezi 250 nejúspěšněji se vyvíjejících startupů na světě. V Londýně registrovaný startup s českými kořeny ARTSTAQ, jehož kompletní vývojový tým sídlí v České republice, prošel náročným výběrem jedné z nejprestižnějších tech konferencí v Evropě – TNW Conference 2017.

TNW Conference se koná 18. a 19. května v Amsterdamu. Podle organizátorů se letos očekává účast 15 tisíc nejvýznamnějších představitelů tech světa, především podnikatelů, vývojářů, marketingových manažerů, ředitelů a politiků. Jsou to všichni, kdo chtějí zůstat na špici nejnovějších trendů a propojovat se s ostatními, kteří věří v budoucnost technologie, inovace, marketingu a představivosti.

„ARTSTAQ byl oficiálně pozván do ´Series A´ programu. Ten dává prostor pro veřejnou prezentaci startupu během konference, otvírá jednání 1:1 s největšími předvybranými VC investory, poskytuje hlavní konferenční pódium pro naši pitch prezentaci a slibuje podporu v globálních tech médiích,“ uvedl Petr Václavek, Vice President pro globální marketing a komunikaci společnosti ARTSTAQ.

ARTSTAQ je zkratka pro Automated Rating & Trading Standard for Art Quotation. ARTSTAQ vyvinul burzovní model pro obchodování s uměním, který využívá principy kapitálových trhů. Často bývá označován jako NASDAQ for Art.

„ARTSTAQ otevřel v říjnu 2016 první globální burzu s uměním na světě. Tato burzovní platforma, mimo obchodování v reálném čase, zajišťuje celosvětový sběr a analýzu dat, provádí a poskytuje nezávislý rating a automatizovanou kotaci umělců a děl. Samotné obchodování pak probíhá na www.artstaq.com v reálném čase na novém burzovním modelu, jenž řeší všechny problémy trhu s uměním. ARTSTAQ je první platforma svého druhu, kde mohou investoři umělecká díla koupit, uskladnit a následně prodat a to na základě velmi komplexních cenových dat a map,“ uvedl CEO ARTSTAQ Jozef Barta.

ARTSTAQ loni úspěšně vstoupil na investiční platformu Fundlift. Od investorů získal 6,65 milionu korun.

ARTSTAQ v roce 2015 založil český vizionář, podnikatel a investor Roman Komárek. Do vedení firmy přizval bývalého dlouholetého šéfa UniCredit Bank Slovakia a milovníka umění Jozefa Bartu a společně založili českou vývojářskou a provozní společnost Artstaq s.r.o. Postupně se ARTSTAQ rozrostl o špičkové experty z různých oblastí.

 

Newsletter