Asijské trhy navázaly na Wall Street a výrazně rostly

Asijské trhy dnes výrazně zpevnily a navázaly tak na solidní růst Wall Street. Korigovaly tak výrazný pokles z počátku týdne.

Pozitivní nálada se z Wall Street se podle Miroslava Frayera z Komerční banky přelila i na asijské trhy. „Investoři začali opětovně spekulovat nad dalšími opatřeními čínských představitelů na podporu ekonomiky,“ dodal. 

Agentura Moody‘s Investors Service dnes zhoršila výhled úvěrového ratingu Číny ze stabilního na negativní. Čínské akcie dnes zhoršení výhledu ignorovaly a zaznamenaly tak nejlepší den za čtyři měsíce. K růstu jim pomohly náznaky oživení na realitním trhu.  Index Shanghai Composite přidal 4,24 procenta a šenčenský index zpevnil o 3,48 procenta.

Investoři očekávají výsledky výročního jednání Všečínského shromáždění lidových zástupců, které začne v sobotu. Na něm by měl být schválen 13. pětiletý plán na roky 2016 až 2020.

 

Wall Street vstoupila do března nejlépe naladěná za tři roky a vyšplhala na maxima za poslední dva roky

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 1. březen 2016

 

Hongkongský index Hang Seng si dnes připsal 2,9 procenta. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 zpevnil o 4,11 procenta. Japonské exportní akcie reagovaly na jednodenní zvraty na jenu. Posilovaly velké emise, Toyota až o 3,92 %, Sony rostlo o 5,39 % a Honda získala 6,46 procenta.

Australský ASX 200 posílil o dvě procenta, prolomil hranici 5000 bodů a dostal se tak na měsíční maximum. K růstu pomohla ekonomická data, ekonomika Austrálie rostla v loňském 4. čtvrtletí o 0,6 procenta, když se čekal růst jen o 0,4 procenta.

Čínská centrální banka chce nastartovat ekonomiku

Newsletter